okładka płyty "The Modern Deep Left Quartet"Nakładem niemieckiej wytwórni !K7 ukazała się nowa płyta trio Cobblestone Jazz. Drugi album zespołu „The Modern Deep Left Quartet” to prezentacja energetycznego materiału czerpiącego po równi z house’u, funku i jazzu.

Nad albumem Matthew Johnson, Danuel Tate i Tyger Dhula pracowali z Colinem de  la Plante (aka the Mole). Z de la Plante panowie  z Cobblestone Jazz współpracowali już kilka lat – muzyk towarzyszył trio podczas koncertów na żywo, wziął także udział w nagraniu EP-ki dla labelu Wagon Repair. Tytuł nowej płyty wskazuje zatem na pełnoprawne i pełnoetatowe wcielenie de la Plante do zespołu.

Album „The Modern Deep Left Quartet” powstał w ciągu trzech tygodni w lecie 2009. Ponieważ Johnson i de la Plante mieszkają w Berlinie, a Tate i Dhula w Victorii, próby i proces nagrywania był dość skomplikowany i intensywny. Panowie postanowili także nie iść na łatwiznę pod względem samego nagrywania ścieżek dźwiękowych – cały materiał powstał i został zarejestrowany dzięki dość starym elektronicznym sprzętom, czemu zasługuje swoje niepowtarzalne brzmienie.

Fragmenty z nowej płyty przesłuchacie na stronie Cobblestone Jazz.