Michael DeVellis "SameOle Thang EP"

21 maja nakładem funk-groove-jazzowej wytwórni Pockit Record, ukaże się elektryzująca EP-ka Michaela DeVellisa. Krążek zawiera jedynie trzy utwory, jednak jak przystało na nujazz czy też funk-jazz, są one rozbudowane i przesycone elektryzującym materiałem muzycznym.

„SameOle Thang” to efekt współpracy Michaela DeVellisa i Sneake-e Pete’a i zarazem już trzecie wydawnictwo Mike’a w Posckit Records. Materiał EP-ki to splot funku i jazzu, elektroniki z samplami nagrań akustycznych. Większość nagrań instrumentalnych, które zostały pocięte i zmixowane na potrzeby płyty, pochodzą bezpośrednio od Mike’a. Na potrzeby EP-ki, DeVellis nagrał fragmenty muzyczne na flecie, saxofonie, trąbce i klawiszach.

Na swojej pierwszej płycie „Who Is Worange Drexler”, DeVellis przyznaje sie do inspiracji takimi gwiazdami muzyki funkowej, jazzowej i elektronicznej, jak Herbie Hancock, DJ Dan, Tower of Power, Charlie Parker, DJ Shadow czy The Meters. Album łączył w sobie, obok powyższych elementów, także brzmienia trip hopowe i groove’owe.

EP-ka „SameOle Thang” jest zapowiedzią pełnego albumu, na którym Michael planuje rozwinąć swoje muzyczne inspiracje i dotychczasowe osągnięcia w dziedzinie improwizacji, mixowania i kompozycji.

Trzech nowych utworów („SameOle Thang”, „Honey Mangoe” i „Gueva”) posłuchacie na Myspace wytworni Pockit Records.