Jahcoozi

Przed nimi nikt nie zdobył się na odwagę, by skonfrontować twórczość The Cure z abstrakcyjną, futurystyczną elektroniką. Berlińczycy z Jahcoozi, na najświeższym albumie „Barefoot Wanderer” z sukcesem podjęli taką próbę, czego efektem jest genialna wersja przeboju ekipy Roberta Smitha „Close To Me”. Z mocarnym basem, kwaśnym, połamanym rytmem i hipnotyzującym kobiecym wokalem. To wzorcowy szlagier alternatywnych dyskotek w nadchodzącym, wiosenno-letnim sezonie. I na pewno zabrzmi podczas tegorocznego Boogie Brain.

Scenę berlińską reprezentował będzie również Shed w występie live. Shed to piewca nowoczesnego, „prawdziwego” techno, sięgający po inspiracje wprost do kolebki tych brzmień – Detroit, ale również sprawny didżej łączący podczas setów świetne numery w unikalnym splocie techno, dubstepu, garage i nowoczesnego r&b.

W sobotę wystąpi również Zed Bias  – weteran i legenda sceny UK garage, człowiek instytucja, autor nieśmiertelnego „Neighbourhood”, szef projektów Maddslinky i Phuturistix, nieustannie nagrywający muzykę nie dającą prosto zaszufladkować się w żadnej kategorii. Nieprzerwanie, od połowy lat dziewięćdziesiątych, prężnie funkcjonuje w branży muzycznej jako pionierski producent, remixer, didżej, czy szef wytwórni Towarzyszyć mu będzie Mc Fox.

A w piątek Łona & The Pimps – bardzo dobrze znani szczecińskiej publiczności i zdobywający coraz większą popularność w Polsce. Łona & The Pimps to nowy projekt rapera z goścmi z zespołu The Pimps w składzie: Jose Manuel Alban Juarez (perkusja), Daniel Popiałkiewicz (gitara elektryczna), Maciej Cybulski (rhodes, instr. klawiszowe, flet poprzeczny), Maciej Kałka (gitara basowa). Pod koniec zeszłego roku dwa koncerty  w Szczecinie (jeden po drugim) zebrały w sumie 650 fanów.

Więcej informacji o wykonawcach na podstronie artystów w serwisie www.boogiebrainfestival.pl. Tam również znajdziecie video z prezentacją ich muzycznych dokonań.

Tegoroczny line-up festiwalu „Boogie Brain” do tej pory przedstawia się następująco: Actress, Benji B, Catz’n’Dogz, Dixon, Henrik Schwarz, Jacek Sienkiewicz, Jahcoozi, Łona & The Pimps, Maximilian Skiba, MJ Cole, Ms Dynamite, My Head Is Dubby, Pol_On, Shed, Supra 1 i Zed Bias & Mc Fox.

Kolejni artyści ujawnieni zostaną w najbliższą środę. Headlinera festiwalu poznamy 5 maja podczas oficjalnej konferencji prasowej.