jedna z okładek płyty "Lala 2.0"

Nakładem Phazz-A-Delic już 27 kwietnia niemiecka grupa loungowo-nujazzowa De Phazz wyda nowy album z nowym materiałem. Płyta nosi tytu „Lala 2.0” i jej fragmenty możecie przesłuchać na oficjalnej stronie zespołu – Dephazz.de.

Po big-bandowych przeróbkach starszych utworów De Phazz, zawartych na albumie „Big”, i solowym projekcie lidera zespołu, Pita Baumgartnera, przyszedł czas na nowy album „rodziców chrzestnych lounge’u”.

W nagraniach do ósmego już studyjnego albumu niemieckiej grupy, jak zwykle wzięli udział różni wokaliści. Usłyszymy zatem głos Pati Appleton (Niemcy) i Karla Friersona (USA) będących trzonem De Phazz od wielu lat, a także takich artystów, jak Barbara Lahr (Niemcy),  Marnie Mans (Kanada), Angel Jones (USA), Sandie Wollasch (Niemcy), czy Charity Sanders (USA).

Tym razem De Phazz postanowiło nas trochę… zszokować. W dobrze znanych jazzowo-elektronicznych dźwiękach kryją się słowne pułapki, stwierdzenia na temat współczesnego społeczeństwa i współczesnej znieczulicy, lament poprzedzi gorzki śmiech.  „Lala 2.0″ to dusza pocięta na kawałki i poskładana na nowo w inny sposób. Współczesny cyfrowy organizm.” – tłumaczy Baumgartner.

Obok nowoczesnego przekazu De Phazz postawiło na nowoczesną formę. Każdy krążek w wersji pudełkowej zawiera siedem pustych kopert na CD i siedem okładek. Tak więc każdy posiadasz płyty może wybrać sobie jak jego kopia „Lala 2.0” będzie wyglądać.

De Phazz „Lala 2.0” tracklista:

1. Just a file
2. No story
3. No lie
4. Duck & Cover
5. Uppercut
6. When no words come
7. Slums of Monte Carlo
8. Jazz is the move
9. In my power
10. Chez Clerambault
11. Rt Pack
12. Cloudspotting
13. Walk with love
14. Hot little harp
15. Fear is my buisness
16. Back from where I started

W najbliższym czasie De Phazz zagra niedaleko polskich granic:

8 maja Budapeszt
11 maja Berlin
25 maja Lwów
26 – 27 maja Kijów

Rozkład koncertów promujących nową płytę De Phazz poznacie na stronie zespołu.