Caribou na festiwalu wolności

Caribou

Gwiazda symfonicznego dream-poopu, Caribou, zagra 18 czerwca w Centrum Stocznia Gdańska. Będzie gościł podczas festiwalu All About Freedom.

Caribou to tak naprawdę kanadyjski artysta Dan Snaith, który wcześniej ukrywał się pod pseudonimem Manitoba. Obecnie Snaith mieszka w Londynie i tam też nagrywa swoje płyty. Artysta posiada doktorat z matematyki, co przekłada się w sposób, w jaki interpretuje i tworzy muzykę elektroniczną pełną pulsujących rytmów oraz odgłosów z otaczającego świata. Jego najnowszy album Swim idealnie pokazuje kierunek, jaki obrał artysta. Album obfituje w proste historie dotyczące przemijania, związków ubrane w energetyczny mix muzyczny. Krążek promuje singiel Odessa, który doskonale oddaje też klimat całej płyty i łączy ją z poprzednim albumem Andorra uznawanym nadal za jego najdoskonalsze dzieło. Za krążek Andorra Snaith zdobył kanadyjski odpowiednik Mercury Music Prize – Polaris Music Prize. Zdobycie tej prestiżowej nagrody oraz współpraca z Flaming Lips zaowocowała również podjęciem współpracy z czołowymi muzykami jazzowymi z Toronto takimi jak: Colin Fisher, Kyle Brenders, Steve Ward. Ich współpraca ukierunkowała w istotny sposób Snaitha, który na nowo odkrył możliwości, jakie niesie klasyczna muzyka jazzowa.
Snaith znany jest z bardzo zmiennej stylistyki kolejnych wydawnictw oraz, ostatnio, żywiołowych, psychodelicznych koncertów podczas których najczęściej pełni rolę perkusisty nadającego rytm całej produkcji. Wyjątkowość projektu Caribou polega na niezwykłym sprzężeniu niezwykłego talentu producenckiego, multiinstrumentalisty, wykonawcy, kompozytora z zapierającymi dech produkcjami sprawdzającymi się zarówno w zaciszu domu, jak i na klubowym parkiecie.
Do tej pory Snaith nagrał ponad 10 albumów, z których każdy pokazuje nieco inne oblicze artysty. W czerwcu 2010 Caribou zagra jako gwiazda All About Freedom Festival. Będzie to jego drugi koncert w Polsce.
CENY BILETÓW:
Miejsca stojące: 25 zł, 30 zł (w dniu koncertu)
Sprzedaż ogólnopolska: sieć Eventim (www.eventim.pl), Bileterie Empik, sieć sklepów Media Markt i Saturn

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *