Na festiwalu odbędzie się konkurs tańca dancehall

Boom Boom Festival jest nowym, odbiegającym od standardów festiwalem w Bydgoszczy. Łączy ze sobą nowoczesną muzykę, sztukę, taniec, sporty extramalne.

Pierwsza edycja Boom Boom Festival połączy ze sobą ogólnopolskie zawody tańca dancehall kobiet, breakdance, koncerty bydgoskich grup hip-hop, dub, jungle, dubstep, sztuki teatralne oraz sztuki graficzne.

Głównym wydarzeniem imprezy będą Ogólnopolskie zawody dancehall kobiet. W skład jury wejdą czołowi polscy tancerze i znawcy owej kultury m.in. Ula Fryc (znana w Polsce, z programu TVN „Mam talent”). Ula zajęła II miejsce w konkursie dancehall, podczas mistrzostw świata na Jamajce, drugie miejsce w finale konkursu tanecznego „Shake Ya Booty 2006”, 4 miejsce w Europejskich Mistrzostwach Dancehall Queen 2008, które odbyły się w kwietniu w Bologni we Włoszech oraz 1 miejsce na Mistrzostwach Dancehall Queen Polska 2008. Impreza przyciągnie do Bydgoszczy wiele zdolnych zawodniczek i fanów dancehall z całego kraju. Dzięki zawodom Bydgoszcz zaistnieje w świecie owej, gorącej kultury, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Boom Boom Festival odbędzie się w obiekcie Miejskiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy, zwanym dalej „Muszla Koncertowa”. Obiekt usytuowany jest w atrakcyjnym parku, w samym centrum miasta, niedaleko dwóch głównych ulic – Jagiellońskiej, i Alei 3-go maja. Bogate zadrzewienie parku tworzy naturalną barierę chroniącą Muszlę przed miejskim gwarem, co pozwoli poczuć niezwykle mocny bass w każdej części swojego gorącego ciała. Obiekt będzie doskonale nagłośniony i oświetlony.

Boom Boom Festival to także szeroko pojęta muzyka i sztuka. Podczas części plenerowej odbędzie się koncert BiszOerKay/DjPaulo + LiveBand, muzyków tworzących bydgoską scenę hip-hop oraz przedstawicieli bydgoskiej sceny jungle, dub, dubstep. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć sztuki bydgoskich grup teatralnych i obejrzeć wystawę obrazów: „Sztuka nieznośnie przyciągająca” autorstwa Agaty Juskowiak i Marii Kubit. Festiwal potrwa od godziny 12.00 do 22.00. Po części plenerowej, w bydgoskim klubie Tabubar, odbędzie się gorące i „bassmasujące” after party, na którym wystąpi znakomity producent muzyki dubstep, absolwent Red bull Music Academy- Kwazar.

Organizatorami i pomysłodawcami imprezy są Maciej Kosicki, Łukasz Kosicki-założyciele szkoły tańca Braterstwo Stylu Dance Studio oraz założyciel i promotor inicjatywy „lubiszTo!” Bartek Rusinowski.Współorganizatorem Festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy. Obie powyższe inicjatywy zajmują się animacją kultury i sportu wśród młodych mieszkańców Bydgoszczy. Festiwal ma charakter niebiletowany. Patronat nad Festiwalem objęło kilka najważniejszych, ogólnopolskich mediów, działających w sferze kulturalnej. Więcej informacji wkrótce:

Boom Boom Festiwal 08.05.2010 Muszla koncertowa, Bydgoszcz

Start: 12.00 do 22.00

Więcej na www.myspace.com/boomboomfestiwal