Arms and Sleepers

Amerykański duet Arms and Sleepers, grający muzykę z pogranicza trip-hopu, post rocka i elektroniki z elementami jazzu przyjedzie na trzy koncerty do Polski.

„O genezie zespołu krąży tajemnicza opowieść. Legenda głosi, że historia Arms and Sleepers rozpoczęła się w ambulansie, wiozącym nocą przez bostońskie ulice umierającego mężczyznę. Jego dłoń ściskała walkmana, z którego dobiegały dźwięki, będące pomieszaniem chóru gospel z jazzowym bandem. Wraz z ostatnimi nutami, wydobywającymi się z walkmana, na zawsze zamknęły się powieki tajemniczego mężczyzny, a z chwilą jego śmierci – kaseta z muzyką zaczęła żyć własnym życiem. Był to też moment narodzin Arms and Sleepers. Intrygująca historia powstania zespołu – prawdziwa czy nie – jest też świetnym przykładem tego, jak intrygująca jest muzyka Arms and Sleepers” – czytamy w notce promującej koncert.

Grupę stanowi dwóch członków: grający na instrumentach klawiszowych i obsługujący samplery Max Lewis oraz Mirza Ramic, grający na klawiszach i basie. Występy na żywo wzbogacane są również wizualizacjami, produkowanymi przez bostońskiego artystę Dado Ramadaniego.

Arms and Sleepers grają eksperymentalną muzykę, będącą połączeniem trip-hopu, post rocka i elektroniki z elementami jazzu. W swoim dorobku mają już niezależne wydawnictwa: debiutancką EP-kę „Bliss Was It In That Dawn To Be Alice” z 2006 roku oraz longplay „Black Paris 86” z 2007 roku, który zaoferował sporą dawkę melodyjnej i różnorodnej muzyki. Latem 2009 roku zespół przygotował długogrający krążek „Matador” z udziałem muzyków, takich jak: Philip Jamieson z grupy Caspian, Mona Elliott z zespołu Travels czy Adam Arrigo z The Main Drag.

Dokonań muzyków można odsłuchać na MySpace.

Terminy koncertów:

06.05 Warszawa, Cafe Kulturalna
09.05 Wrocław, Wagon
10.05 Kraków, Forty Kleparz

Informacje o cenach biletów zostaną podane wkrótce.