Koncertowa Fotografia Roku 2009

27 marca w warszawskim Palladium odbędzie się finał konkursu na Koncertową Fotografię Roku 2009. Poznaliśmy już artystów, którzy wystąpią na imprezie.

Gwiazdą koncertu będzie nowy nabytek wytwórni Mystic Production, rockowy duet Boogie Town.  Zespół powstał latem 2007 roku. Wcześniej wokalistka Ula Rembalska i gitarzysta Bartek Mieszkuniec pracowali wspólnie w innym projekcie muzycznym, komponując, pisząc teksty i produkując własne piosenki. Muzycy ukończyli niedawno pracę nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże się nakładem wytwórni Mystic Production.

Ponadto publiczność będzie mogła zobaczyć koncerty Sands Of Sedna (http://www.myspace.com/sandsofsedna  projektu, w którym udzielają się muzycy Tides From Nebula), post-rockowego NAO (http://www.myspace.com/naotheband) oraz młodej artystki ukrywającej się pod pseudonimem Lee-Leet (http://www.myspace.com/lee0leet).

Początek o godz. 19. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, a podczas wszystkich koncertów nie będzie obowiązywał żaden zakaz fotografowania. Co więcej, organizatorzy sami namawiają wszystkich uczestników, sympatyków konkursu i fanów muzyki na żywo do zabrania ze sobą aparatów i czynnej zabawy w fotografię koncertową.

Przypomnijmy, że strona konkursowa znajduje się pod adresem http://kfr2009.pl. Uczestnicy dzielą się na dwie kategorie: amatorów i profesjonalistów. Najlepsze prace amatorów zostały wyłonione przez głosowanie internautów, a zdjęcia profesjonalistów dodatkowo zostały poddane pod głosowanie profesjonalnego jury w składzie:

Walter Chełstowski (ITC, CGM.pl)
Jarek Szubrycht (MiastoMuzyki.pl, Przekrój)
Yach Paszkiewicz (Yach Film)
Leszek Gnoiński (dziennikarz muzyczny)
Darek Świtała (Metal Hammer)
Łukasz Minta (Go Ahead)
Grzesiek Kszczotek (Teraz Rock)
Piotr „Makak” Szarłacki (Antyradio)
Tomasz Doksa (Onet.pl)
Waldemar Ulanowski (Wirtualna Polska)
Joanna Szyra (Metal Hammer)
Tomasz Kasprzyk (Antyradio)
Jarek Budyta (New Music Art)
Zbigniew Zegler (dziennikarz muzyczny)
Hubert Augustyniak (MTV European, Radio Euro)
Kasia Tarka (Good Music Production)
Philipp Eichholzer (MTV European)
Ula Nalepinska (Makroconcert)
Agnieszka Leśniewska (klub Palladium)
Ilona Wronkowska (klub Stodoła)

Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody jak między innymi: ufundowany przez głównego sponsora, firmę Helion, voucher o wartości 1200 zł na zakupy fotograficzne w sklepie Pasaż Foto (pasazfoto.pl), profesjonalne, oprawione wydruki prac, ufundowane przez Fotoplakat oraz roczne przepustki dla fotografów do klubów Proxima, Palladium i Hybrydy. Organizator, Music Foto Kolektiv, zapowiada również nagrodę-niespodziankę.

Druga edycja konkursu na Koncertową Fotografię Roku, podobnie jak pierwsza, została zorganizowana przez dwóch fotografów koncertowych: Artura Rawicza i Marcina Bąkiewicza (twórców  Music Foto Kolektiv – http://mfk.com.pl).

Partnerami strategicznymi drugiej edycji konkursu są serwisy fotograficzne Plfoto.com, OnePhoto.net, Obiektywni.pl oraz TygodnikFotograficzny.pl. Sponsorem głównym jest wydawnictwo Helion. Pozostałe nagrody ufundowała firma Fotoplakat oraz Fundacja „Universitatis Varsoviensis”. Patronat nad konkursem objęli: CGM.pl, Gadu-Gadu, MusicNews.pl oraz Wirtualna Polska.

Więcej informacji na kfr2009.pl

Finał konkursu na Koncertową Fotografię Roku 2009
27 marca – sobota – g. 19.00
Klub Palladium,
Warszawa, ul. Złota 9
Wstęp: FREE

Koncerty:
BOOGIE TOWN
Sands Of Sedna
NAO
Lee-Leet
… i żadnego zakazu fotografowania!