Hybrid

Festiwal świata niezależnego Audioriver właśnie rozpoczął sprzedaż pierwszej, promocyjnej puli biletów. Powodów do dokonania zakupu jest wiele, a trzydniowy festiwal to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach. Niekwestionowane gwiazdy muzyki elektronicznej, które w dniach 6-8 sierpnia wystąpią na płockiej plaży: Ellen Allien,  Hybrid live czy Qemists Soundsystem, Karotte oraz Dusty Kid live to gwarancja dobrej zabawy i niezapomnianych muzycznych doznań.

Dwudniowe bilety w pierwszej puli kosztują zaledwie 70 złotych, co byłoby uczciwą ceną już za te pierwsze kilka nazwisk, które Audioriver podał do publicznej wiadomości. Po niedawnym ogłoszeniu przyjazdu Richiego Hawtina w wersji Plastikman Live dowiadujemy się teraz, że w Płocku wystąpi Ellen Allien – jeżeli nie światowa królowa techno, to z pewnością najważniejsza kobieta na niemieckiej scenie klubowej. Takimi albumami, jak solowym „Berlinette“ czy „Orchestra of Bubbles“ nagranym wraz z Apparatem na trwałe zapisała się w historii elektroniki. Swoją działalnością jako szefowa wytwórni Bpitch Control tworzy tę historię niemal każdego dnia, kiedy to bierze pod swoje skrzydła takich artystów, jak Modeselektor, Moderat czy Paul Kalkbrenner. To także świetna DJ-ka, na której występ bardzo wiele osób w Polsce czeka z prawdziwym utęsknieniem.

Fani dobrego techno zawsze mieli wiele powodów, aby przyjeżdżać do Płocka, ale w tym roku organizatorzy postanowili chyba ich skrajnie rozpieścić. Do listy gwiazd dołączyli bowiem Dusty Kida, czyli producenta, którego utwory można znaleźć w niezliczonej liczbie setów największych gwiazd oraz Karotte, czyli jednego z najbardziej cenionych DJ-ów. Pierwszy z nich w zeszłym roku podbił świat doskonałym albumem „A Raver’s Diary“, a drugi regularnie podbija serca na najlepszych imprezach. Rezydentury w takich klubach, jak U60311, Harry Klein czy Cocoon mówią same za siebie.

Co warte odnotowania, Audioriver na swoje piąte urodziny po raz pierwszy sprowadza artystę, który na tym festiwalu już kiedyś występował. Jak komentuje rzecznik prasowy, Łukasz Napora: „Hybrid live można nazwać powtórką, bo gościliśmy ich już w 2007 roku, ale nie mogliśmy sobie odmówić ich koncertu właśnie teraz, kiedy to wychodzi ich czwarty album autorski. Ich płyty to zawsze są absolutne majstersztyki, a zespół doskonale sprawdził się na naszej scenie, więc nie wahaliśmy się ani chwili. Niedawno ukazał się pierwszy singel Break My Soul, który tylko utwierdził nas w przekonaniu, że to właśnie oni powinni być pierwszymi artystami w historii festiwalu, którzy powrócą na Audioriver“. My prezentujemy gorący jeszcze klip: http://vimeo.com/9552552

W Płocku nie może – rzecz jasna – zabraknąć również drum & bassu i tu także organizatorzy zaczynają ogłaszać line up od wysokiego C, czyli Qemists Soundsystem, którzy na stałe działają pod skrzydłami Ninja Tune. „To momentami rockowe wręcz trio występuje na całym świecie w wersji DJ i live, ale w tym drugim zestawieniu niestety w tym roku nie koncertują. Udało nam się jednak zdobyć ich w wersji DJ + klawisze + MC, więc będzie to dużo więcej niż tradycyjny set.“ – komentuje Napora. A o tym, że The Qemists to coś więcej niż drum & bass przekonuje płyta „Join The Q“ , która swoim charakterem i potężną dawką energii uwiodła wielu fanów takich grup, jak choćby Pendulum.

Bilety jak zwykle dostępne są w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz na stronie www.ticketpro.pl

Oto jak w szczegółach przedstawiają się ceny na Audioriver 2010.
1 marca – 30 kwietnia: 70 pln (karnet dwudniowy)
1 maja – 31 lipca: 100 pln (karnet dwudniowy)
1 sierpnia – 5 sierpnia: 130 pln (karnet dwudniowy)
W dniach festiwalu: 130 pln (karnet dwudniowy); 70 pln (bilet jednodniowy)

Dużo bardziej opłaca się więc już teraz kupić karnet dwudniowy niż bilet jednodniowy w czasie festiwalu, bo ten drugi jest jednorazową wejściówką i traci ważność po opuszczeniu terenu imprezy.

Więcej na www.audioriver.pl