Praga elektroniczną stolicą

fragment plakatu

Fragment plakatu imprezy

W marcu Praga stanie się europejskim centrum niezależnej muzyki elektronicznej oraz sztuki wizualnej. W stolicy Czech odbędzie się wtedy multimedialny festiwal Lunchmeat.

Koncepcja festiwalu jest prosta: muzyk i  VJ występują razem, a  muzyka i obraz stanowią równoważne części jednego organizmu. Celem festiwalu, który odbędzie się w dniach 9-13 marca 2010 w praskich klubach MeetFactory i NoD, jest przedstawienie nowych prądów w muzyce elektronicznej i sztuce wizualnej.

Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie wspólny występ amerykańskiego muzyka Nosaj Thing z francuskim VJ Romain Tardy aka Aalto. Aalto, członek AntiVJ team, przybędzie do Pragi czternaście dni przed festiwalem aby właściwe przygotować scenę oraz  stworzyć specjalnie na występ z Nosaj Thing nową wizualizację.
Piątkowym headlinerem będzie jedna z niewielu kobiet w dubstepie – Ikonika, której będzie towarzyszył portugalski Video Jack. Video Jack przedstawi ą swoją audiowizualną interpretację „Mistrza i Małgorzaty” Bułhakowa. Ponadto, wszechstronny wizualista Ilan Katin zaprezentuje swój nowy projekt Torrent de Bites. Oprócz tego specjalnymi pozycjami w programie będą występ nadzwyczajnego hiszpańskiego audio wizualisty  zwanego Spanish Showcase oraz dwóch muzyków z kończącego się 12 marca w Londynie Red Bull Music Academy. Oczywiście wystąpi również wielu artystów z Europy Środkowej.

Wszyscy znaczący uczestnicy festiwalu będą prezentowali swoje podejście do sztuki również w teorii, w formie wykładów. Część z nich poprowadzi również warsztaty. Ponadto zaprezentowane będzie wiele filmów ON nowoczesnej muzyki elektronicznej (a w kilku przypadkach również sztuką nowych mediów).

W celu uzyskania dodatkowych informacji (oraz zdjęć prasowych) odnośnie festiwalu prosimy o kontakt z: Jakub Pešek lub Kristýna Juřinová oraz odwiedzenie strony  http://www.lunchmeat.cz/festival.

Festiwal jest tworzony przez organizację non-profit Lunchmeat, która ma na swoim koncie organizację wiele występów w Pradze w zeszłym roku, na przykład Daedelus, Tohyto, Mochiper czy Lichtfaktor. Głównym celem organizacji jest sprowadzanie twórców nowoczesnej muzyki i sztuki do Pragi oraz konfrontowanie ich w niepowtarzalnych widowiskach. Przy ich pomocy Lunchmeat chce motywować lokalną scenę. Organizacja chce również  pobudzić ludzką kreatywność jako taką, oraz, oczywiście, bawić (?) widownię.

Lunchmeat festival
Wtorek 09.03.2010 – Sobota 13.03.2010, MeetFactory (Ke sklárně 15, Praga 5, 15000) & NoD (Dlouhá 33, Praga 1, 110 00)
Lunchmeat: http://www.lunchmeat.cz/en/index-1.html
Festival microsite: http://www.lunchmeat.cz/festival

Line-up

Piątek, 12 marca

Wykłady:
Ilan Katin
Videojack (wykład + livecinema: The Master and Margarita)

Live:
Ghostmother
Rec_Overflow – Spanish showcase
Fuss! – Spanish showcase
GLGN & Jimmy Pe(é) vs. Tvprodukt
Annie Hall vs. Pintaycolorea – Spanish showcase
Ikonika vs. Video Jack
Torent de Bites (Schultzi + Ilan Katin)
Czech a/v projects, DJs…

Sobota, 13 marca

Wykłady:
Pintaycolorea
Lil’jun
VJ Entter
Aalto

Live:
Jahbitat vs. Lil’jun – Spanish showcase
The Stereovideo Project – Spanish showcase
Kidkanevil vs. Inity – Red Bull Music Academy
Ad Bourke vs. VJ Kolouch – Red Bull Music Academy
C.H.District vs. VJ  Comankh
Nosaj Thing vs. Aalto
Yes, Robot vs. VJ Entter – Spanish showcase
Czech a/v projects, DJs…

Bilety:

Przedsprzedaż:

Piątek, sobota – 490 CZK / 19 E

Bilety przy wejściu:

Piątek, sobota  – 550 CZK / 21 e
Piątek – 330 CZK / 13 e
Sobota – 390 CZK/ 15 e

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.
Komentarze: