Pink Martini

Esencjonalny koktajl ciepłych brzmień lounge, latino i retro Pink Martini zaserwuje już 20 lipca w Warszawie. Mistrzowie muzycznej metamorfozy, w cudowny sposób odkryją dla nas na nowo takie szlagiery jak „Que sera, sera”, „Sympathique (Je ne veux pas travailler)”, „Una Notce a Napoli” czy „Let’s never stop falling in love”.
Zapraszamy do lektury naszego wywiadu z Pink Martini.

Pink Martini to mistrzowie dobrego smaku, gwiazdy downtempo, łączący w sobie lekkość De Phazz i elegancję Thievery Corporation!  Z łatwością łączą w jedno muzykę klasyczną, latynoską i jazz, sięgając po klimaty retro, rodem z francuskiego music-hallu czy żywiołowej brazylijskiej samby i wykonując je jak prawdziwa latynoska! I to porównanie chyba najlepiej oddaje niezwykłość i fenomen Pink Martini, jedynej w swoim rodzaju 14-osobowej orkiestry!

Liderami grupy są wokalistka China Forbes i dyplomowany pianista z Harvardu Thomas M.Lauderdale, który założył zespół w 1994 roku w Portland/USA. W 1997 wydali pierwszą płytę Sympathique, która sprzedała się na świecie w ponad milionie egzemplarzy i dotarła na 10 miejsce listy Billboardu, a we Francji pokryła się platyną. Umieszczony na niej tytułowy utwór Sympathique („Je ne veux pas travailler”) wykorzystany został w reklamie Citroena, a Pink Martini nominowani zostali do nagrody Victoires de la Musique w kategorii Piosenka Roku i Najlepszy Debiut Roku. W 2004 roku ukazał się drugi album Pink Martini Hang on Little Tomato na którym znalazł się Let’s Never Stop Falling in Love. Ich najnowszy, 4 album Splendor In The Grass ukazał się pod koniec 2009 roku i przyniósł tak przeboje jak Piensa en mi i But Now I’m Back.

Pink Martini koncertowali w całej Europie i Stanach Zjednoczonych na deskach słynnych filharmonii: Hollywood Bowl Orchestra, The Nashville Symphony, The Jacksonville Symphony. Ich koncerty odbywają się zarówno w zadymionych klubach, wielkich salach koncertowych, filharmoniach jak i galeriach sztuki.

Ich pierwszy, entuzjastycznie przyjęty występ w Polsce miała miejsce w marcu 2007  w klubie Skarp. W lipcu 2010 po raz pierwszy zagrają w najbardziej odpowiednim dla nich miejscu – w Sali Kongresowej w Warszawie.

20 lipca 2010
Sala Kongresowa / Warszawa
godz. 20.00, wstęp godz.19.00