Wax Tailor

Agencja New Music Art Production oraz Instytut Francuski w Warszawie / Bureau Export de la musique francaise informują, iż w piątek, 12 marca 2010, w popularnych serwisach sprzedażowych pojawi się pierwsza pula biletów na koncert Wax Tailor w ramach cyklu Paris Indie Club. Bilety te, w cenie 59 zł, nabywać można za pośrednictwem ticketonline.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, shortcut.pl oraz w ich bezpośrednich punktach sprzedaży. Informujemy również, iż cena biletów ulegnie zmianie 1 maja 2010.

Wax Tailor to kolejny, po rapowym La Formule Band, projekt francuskiego DJa i producenta Jeana Christophe Le Saoût. Jego eklektyczna muzyka, charakterystyczne filmowe sample oraz znakomici goście, w tym m.in. Charlotte Savary, Ursula Rucker, Charlie Winston, Speech Defect czy kalifornijski duet The Others, szybko ustawiły go jako jeden z najciekawszych punktów na muzycznej mapie XXI wiecznej Francji.

Projekt ten, mimo, iż istnieje od 2001 roku, pełnowymiarowo zadebiutował dopiero w roku 2005. Cztery lata pracy i definiowania własnego stylu opłaciły się, bowiem Tales of the Forgotten Melodies był wtedy jednym z najlepiej sprzedających się albumów elektronicznych we Francji. Przyczynił się do tego niewątpliwie medialny hype, oraz liczne porównania do takich tuzów jak RJD2, Portishead czy DJ Shadow. Wax Tailor to jednak dużo więcej niż ich kolejna kalka, co udowadnia chociażby znakomity album Hope & Sorrow (za który otrzymał nominacje do prestiżowych Victoires de la Musiques oraz US Indie Awards) oraz ponad 200 koncertów, podczas których słuchacz zabierany jest w piękną, audiowizualną podróż w okolice downtempo, trip hopu i elektroniki.

Paris Indie Club to kompilacja płytowa oraz cykl koncertów. Naszym celem jest dotarcie do poszukującej, ambitnej publiczności, która potrafi również dobrze się bawić. Naszym miejscem jest warszawski Centralny Basen Artystyczny. Młody, ambitny klub, który zasłynął już z otwartego i odważnego programu muzycznego. Raz w miesiącu, w całym 2010 roku, nasz cykl wytworzy w nim klimat paryskich klubów. Nie chodzi tu nawet o stricte muzykę francuską, a przede wszystkim artystów tworzących trendy muzyczne w stolicy Francji. Nie zabraknie więc modyfikacji muzyki amerykańskiej – BEAT ASSAILANT, prawdziwych artystycznych i awangardowych zjawisk takich jak NOSFELL czy gwiazd francuskiego kina – EMMANUELLE SEIGNER. Jest tylu ciekawych artystów na Paryskiej scenie, że na pewno zaskoczymy Was niejednokrotnie…

PARIS INDIE CLUB prezentuje: WAX TAILOR
Data: 16 maja
Miejsce: Centralny Basen Artystyczny
Adres: ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa
http://www.facebook.com/parisindieclub

CENY BILETÓW:
59 zł
Uwaga! 1 maja cena ulega zmianie.

DYSTRYBUCJA:
Sprzedaż internetowa:
www.ticketonline.pl
www.ticketpro.pl
www.eventim.pl
www.ebilet.pl
www.shortcut.pl

Sprzedaż bezpośrednia:
Sklepy Empik na terenie całego kraju
Sklepy Saturn na terenie całego kraju
Sklepy Media Markt na terenie całego kraju
Kasy EVENTIM Warszawa
Shortcut Traffic Warszawa

Rezerwacje grupowe + sprzedaż wysyłkowa:
biletynakoncert@newmusicart.pl, tel. (22) 425 37 47