Pantha du Prince

Kolejną gwiazdą tegorocznej edycji Tauron Festiwalu Nowa Muzyka jest elektryzujący Pantha du Prince. W Katowicach zaprezentują się również Floating Points & Fatima. Znamy promocyjną cenę 4-dniowego karnetu!

Karnety na Festiwal Tauron Nowa Muzyka można kupić w specjalnej cenie 100 pln w sieciach Ticketpro i Ticketportal. Ilość karnetów 4 dniowych jest ograniczona. W następnej kolejności zostaną wprowadzone do sprzedaży karnety 2 dniowe (piątek / sobota – teren kopalni) i bilety jednodniowe na imprezy odbywające się w czwartek i sobotę.

Pantha du Prince

Pod pseudonimem Pantha du Prince kryje się Hendrik Weber, niemiecki producent do niedawna związany z hamburską oficyną Dial, w barwach której nagrał dwa znakomicie przyjęte albumy, „Diamond Daze” i „The Bliss”. Webera okrzyknięto jednym z najciekawszych przedstawicieli ambitnego techno XXI wieku, zaś o jego remiksy zaczęli zabiegać artyści tej miary co Depeche Mode i Bloc Party.

Twórczość Pantha Du Prince najczęściej określa się mianem minimalu, ale jest to tyleż mylące, co krzywdzące – jego oryginalne brzmienie skrzy się iście barokowym przepychem, na który składają się pulsująca rytmika, głębokie basy, strzępy melancholijnych melodii, partie przestrzennych syntezatorów i subtelnych gitar, rozległe ambientowe podkłady, obfity field recording oraz imponująca ilość dźwiękowych niuansów.

W Katowicach usłyszycie oczywiście bardziej roztańczone oblicze Pantha Du Prince, który jest znany z porywających występów na żywo. Tego nie można przegapić!

www.myspace.com/panthaduprince

Floating Points & Fatima

Do kolejnego z gości naszego festiwalu bez wątpienia należało ostatnie półrocze w Wielkiej Brytani, a muzyka tworzona przez Floating Points pojawiała w najważniejszych audycjach radiowych na Wyspach. Astral gangsta dico – tak najczęściej określa się zawartość singli i EP-ek, którymi Floating Points błyskawicznie podbił serca słuchaczy.

Porównywany z jednej strony do Madliba i Onry, z drugiej zaś do Hudsona Mohawke i Four Tet, brytyjski producent pojawi się w Polsce w towarzystwie wokalistki Fatimy prezentując energetyczną mieszankę tanecznych dźwięków z nieudanego jak dotąd długogrającego albumu, który ma szansę stać się jednym z najciekawszych tegorocznych debiutów.

www.myspace.com/floatingpoints

Dotychczas porwierdzonymi gwiazdami Tauron Festiwalu Nowa Muzyka: Jaga Jazzist, King Midas Sound, Kidkanevil, Nosaj Thing Visual Show, Pantha du Prince, Floating Points & Fatima.