Laurent Garnier

Laurent Garnier live, Hadouken! live, Noisia, The Modern Deep Left Quartet live i Krazy Baldhead live – tak wygląda kolejna dawka gwiazd, którą w sierpniu festiwal świata niezależnego Audioriver zaaplikuje nam na płockiej plaży. Festiwal, który nie jest jeszcze nawet na półmetku ogłaszania swojego zagranicznego line upu!

Jak więc sytuacja wygląda na dziś? Ano tak, że w wersji live wystąpi jeden z filarów światowej sceny elektronicznej i tanecznej, czyli Laurent Garnier. Live, czyli w asyście Scan X-a i innych muzyków towarzyszących mu na trasie promującej album „Tales of a Kleptomaniac“. W takim składzie Laurent w Polsce jeszcze nie występował.

Jeszcze bardziej na żywo zaprezentuje się brytyjski zespół Hadouken!, który szturmem bierze festiwale, kluby i mp3 playery fanów muzyki z pogranicza rocka i rave’u. Ten istniejący od 4 lat kwintet ma na swoim koncie już 2 albumy autorskie, a ich muzyka jest gdzieś między The Prodigy i Pendulum. Gitary, syntezatory, perkusja i wokal w wersji absolutnie wybuchowej, to coś, czego w tym roku za sprawą Hadouken! na pewno nie zabraknie.

Trio odpowiedzialne za produkcję wspomnianego przed chwilą albumu także zagości w Płocku w dniach 6-8 sierpnia. Najlepsi holenderscy producenci drum & bass w latach 2006 i 2007, najlepsi artyści drum & bassowi 2009 na Beatport i twórcy utworu, który zajął 4. miejsce na liście najlepszych produkcji minionej dekady wg magazynu „Knowledge“. Chodzi oczywiście o grupę Noisia, która w ostatnią sobotę miała swój Essential Mix na BBC Radio 1, a już w kwietniu wydaje debiutancki album autorski. Album, w którym swoje palce maczał sam Amon Tobin.

Co więcej, na swoje piąte urodziny Audioriver po raz pierwszy sprowadza artystę ze słynnej wytwórni Ed Banger. Jest to Krazy Baldhead, który m.in. wydał fantastyczny album „The B-Suite“ oraz remiksował Haydna i Chopina – obu z okazji specjalnych wydawnictw towarzyszących obchodom dwusetnych rocznic śmierci tychże kompozytorów. Jeśli zaś chodzi o to, co na Audioriver już było, to w pewnym sensie można tak określić The Modern Deep Left Quartet. W pewnym sensie, bo członkowie grupy występowali w Płocku, ale w innym wydaniu. Mathew Jonson grał w tym samym roku, co Cobblestone Jazz, a The Mole uświetnił ostatnią edycję festiwalu. Tym razem te znakomite postaci połączą siły, by w wielkim stylu powrócić do Polski.

„Po ogłoszeniu sprzedaży biletów pojawiło się kilka głosów, które wytykały nam podniesienie cen, ale na szczęście szybko znajdowały się osoby pacyfikujące tego typu uwagi. My spokojnie obserwujemy te dyskusje, bo wiemy, że przy takim line upie, jaki przygotowaliśmy, 70 pln w przedsprzedaży to nadal jest cena, co najmniej, wywołująca uśmiech na twarzy. Audioriver to jedyna okazja, by zobaczyć Laurenta Garniera i Richiego Hawtina w wersji live, a my wciąż jesteśmy praktycznie najtańszym tego typu eventem w Polsce. Zresztą, nie trzeba się porównywać do festiwali! Nie zdziwię się, jak za rok zobaczymy koncert Hadouken! w Warszawie za 70 pln.“ – komentuje rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora.

Bilety w promocyjnej cenie 70 pln jak zwykle dostępne są w kilkuset punktach sieci Ticketpro w całej Polsce oraz na stronie www.ticketpro.pl

Więcej na www.audioriver.pl

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 4 lat na malowniczej plaży nad Wisłą wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 12 tys. osób każdego dnia.

Fakt bycia jedną z najważniejszych imprez potwierdzają liczne artykuły i rankingi, nie tylko polskie:
– 4. miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie dla AR09 (Residentadvisor.net – najważniejszy na świecie portal poświęcony muzyce elektronicznej)
– 5. miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie dla AR09 (Cityout.lt Litwa)
– 2. miejsce w plebiscycie czytelników na najlepszy polski festiwal dla AR09 (Infomuzyka.pl)
– Impreza Miesiąca oraz nominacja do Eventu Roku dla AR09 w plebiscycie Nocne Marki (Aktivist)

Audioriver 2010 odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia w Płocku.

Dotychczas potwierdzono występy następujących gwiazd: Richie Hawtin presents PLASTIKMAN LIVE, Laurent Garnier live, Ellen Allien, Hybrid live, Hadouken! live, Noisia, The Modern Deep Left Quartet live, Qemists Soundsystem, Krazy Baldhead live, Dusty Kid live, Karotte.