Jónsi Birginsson

Już w przyszłym tygodniu oficjalną premierę będzie miała pierwsza solowa płyta Jónsiego, lidera Sigur Rós. Wydaniu „Go” towarzyszą sesje zdjęciowe, intensywne próby do gigantycznej trasy koncertowej, wydanie teledysku do tytułowej piosenki i wyjątkowo rozbudowane relacje z poczynań artysty – na jego stronie internetowej. Jónsi postawił na internet, dzięki czemu od dziś możemy przesłuchać album „Go” on-line.

Albumu „Go” można posłuchać na serwisie NPR Music lub na Myspace – choć tutaj uprzywilejowani są tylko użytkownicy Myspace UK. Album swoją oficjalną premierę będzie miał w dniach 5 – 6 kwietnia 2010.

W miniony piątek, Jónsi z zespołem odbywali ostatnią próbę kostiumową do wielkiego show, z jakim wyruszą w trasę już niedługo. Zdjęcia i nagrania z próbnego koncertu obejrzycie na stronie Jonsi.com.

Wśród dokonań filmowych Jónsiego warto wspomnieć o czteroczęściowym „Bethnal Green Acoustic”, na którym usłyszymy akusyczne wersje czterech piosenek, w wykonaniu Jónsiego i Nico Muhly’ego. Nagrania dokonano dwa miesiące temu w Londynie. Filmy te zostaną wydane razem z dokumentem „Go Quiet” na „Go – limited edition”. Paradokument „Go Quiet” przedstawia materiał z nowego albumu, który Jonsi wykonał sam, w swoim domu. O limitowanej edycji „Go” więcej dowiecie się tutaj.

Na rozbudowanej stronie Jonsi.com znalazło się także nagranie z BBC – podczas wywiadu dla Radio 1 Jónsi wykonal cover piosenki MGMT „Time to pretend”.