okładka "Back to Light"

Nakładem !K7 Records w poniedziałek ukazała się nowa płyta producenta Bomb The Bass „Back to Light”.  Album z jednej strony czerpie inspirację ze starego klasycznego techno, z drugiej – wokaliści Richard Davis, Kelley Polar, The Battle of Land and Sea oraz Paul Conboy wprowadzili w materiał nową delikatną melodyjność.

Album obfituje w cieplejsze jaśniejsze brzmienia, niż te z którymi dotychczas eksperymentował Bomb The Bass.  Nad materiałem muzyk pracował w studio w Sao Paulo z brazylijskim producentem Gui Boratto. Praca była intensywna i już po dwóch tygodniach Simenon wrócił do rodzinnego Amsterdamu i wysłał gotową muzykę do wokalistów. Po dwa utwory opracowali dla siebie nowojorski wokalista avant-disco Kelly Polar oraz współpracownik Swayzaka – Richard Davis. Jedna piosenka przypadła Sarah’rze O’Shura (The Battle of Land and Sea) z Oregonu, a aż czrtery – długoletniemu wespólpracownikowi Simenona – Paulowi Comboy.

Gościem specjalnym jest klawiszowiec Depeche Mode – Martin L. Gore, który gra na syntezatorach w zamykającym płytę utworze „Milakia”. Utwór powstał ponad 10 lat temu, kiedy Bomb The Bass zajmował się produkcją albumu DM „Ultra”. Po długim czasie – wreszcie znalazł dla niego miejsce i ostateczne brzmienie.

Bomb The Bass „Back to Light” tracklista:

Boy Girl feat. Paul Conboy
X Ray Eyes feat. Kelley Polar
The Infinites feat. Paul Conboy
Price On Your Head feat. Richard Davis
Blindspot feat. Paul Conboy
Start feat. Kelley Polar
Burn Less Brighter feat. Paul Conboy
Happy To Be Cold feat. Richard Davis
Up The Mountain feat. The Battle Of Land And Sea
Milakia feat. Martin Gore

Fragmentów z materiału „Back to Light” posłuchacie na stronie !K7.