Gossip

Pierwszym potwierdzonym zespołem, który wystąpi podczas tegorocznego Festiwalu w Jarocinie (16-18 lipca) będzie amerykańska formacja Gossip.

Zespół kierowany przez zjawiskową Beth Ditto Gossip uświetni specjalną, jubileuszową edycję Festiwalu – w tym roku mija trzydziesta rocznica pierwszego Ogólnopolskiego Przeglądu Muzyki Młodej Generacji. Tegoroczna impreza będzie więc z jednej strony hołdem złożonym dawnym festiwalowym w postaci okolicznościowych występów artystów ważnych dla historii Jarocina, a z drugiej fascynującą prezentacją tego co świeże i ważne tak na polskiej, jak i zagranicznej rockowej scenie.

Zespół Gossip doskonale wpisuje się w dążenia Festiwalu w Jarocinie do prezentacji aktualnych, najważniejszych zjawisk światowej alternatywy! Ten niezwykle popularny i szanowany przez muzycznych krytyków band zagrał w listopadzie minionego roku koncert w warszawskim Palladium – występ wyprzedany do ostatniego miejsca, uznany przez wielu za najważniejsze koncertowe wydarzenie 2009 roku. Występy na żywo są prawdziwym żywiołem Beth Ditto, co artystka udowodni bez wątpienia także w Jarocinie.

Muzyka Gossip określana jest jako mieszanka soul, gospel, rocka, funk, disco, punk, pasji i rebelii. Po raz pierwszy świat usłyszał o nich w 2006 roku za sprawą świetnego albumu „Standing in the Way of Control” – wtedy też uwagę mediów skupiła na sobie Beth. Oprócz charakterystycznego, wyzwolonego wizerunku zakochano się także w jej wokalu – porównywanym do Janis Joplin, Arethy Franklin czy Tiny Turner, a także muzyce, jaką wykonuje ze swoim zespołem. Album „Music For Men” promuje singiel „Heavy Cross”. Ostatnie lata zespół spędził w trasie, koncertując w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Japonii. Ich występy na żywo wszędzie wzbudzają ogromne zainteresowanie, dzięki nim Gossip zyskali opinię jednej z najlepszych grup koncertowych świata. Brytyjski magazyn NME określił ich jako „Najlepszy punk-rockowo-dyskotekowo-soulowy zespół na tej planecie. Przy nich można bawić się tak, jakby nie było jutra.” W zeszłym roku ukazał się nowy krążek Gossip „Music For Men”, który zagościł w czołówce wielu podsumowań płytowych 2009 roku. Krążek wyprodukował legendarny Rick Rubin znany ze współpracy z takimi artystami jak Beastie Boys, Metallica czy Johnny Cash.

Już wkrótce więcej informacji na temat biletów oraz karnetów na Festiwal!

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na nowej stronie Festiwalu: www.jarocinfestiwal.pl!