Delphic

Kolejnymi, ogłoszonymi dziś po północy artystami festiwalu Selector w Krakowie są Booka Shade, Friendly Fires, Delphic oraz Bloody Beetroots Death Crew 77. Przypomnijmy, wcześniej zapowiedziano obecność Thievery Corporation, Faithless, Calvina Harrisa i Boys Noize.

Festiwal odbędzie się w dniach 4-5 czerwca w Krakowie.

Karnet 2 dni (4-5.06.2010) – 200 PLN
Bilet jednodniowy (4.06.2010) – 135 PLN
Bilet jednodniowy (5.06.2010) – 135 PLN

DO NABYCIA:
– sklep internetowy Alter Art;
– punkty sprzedaży sieci Ticketpro

O ARTYSTACH:

Friendly Fires

Friendly Fires nie da się nie lubić i nie szanować, potwierdzają to liczne nominacje do nagród pokroju Brit Awards i Mercury Music Prize, podwójna platynowa płyta przyznana za znakomitą sprzedaż debiutanckiego „Friendly Fires” oraz wyprzedane trasy koncertowe. Brytyjska formacja bez wątpienia jest jednym z najciekawszych zespołów nowej fali łączącej taneczną elektronikę i alternatywny rock.

Delphic

Tylko nielicznym udaje się dobrze połączyć indie rock i euforyczną elektronikę, ale formacja Delphic bez wątpienia osiągnęła sukces. Świadczy o tym chociażby wysoka pozycja manchesterskiego składu na prestiżowej liście BBC Sound of 2010, na której umieszczane są najlepiej zapowiadające się w danym roku zespoły, a także świetne przyjęcie ich właśnie wydanego debiutanckiego albumu pt. „Acolyte”. Brytyjska prasa zwróciła uwagę na inspiracje takimi legendami jak Orbital, New Order i Underworld oraz pochwaliła za spójność i niewątpliwą umiejętność odnalezienia wśród wszystkich inspiracji swojego własnego imponującego stylu.

Bloody Beetroots Death Crew 77

Jeżeli szukacie nowych gwiazd muzyki tanecznej to warto zwrócić uwagę na Bloody Beetroots Death Crew 77, bo to właśnie oni mogą już wkrótce zawładnąć parkietami na całym świecie, a być może tak się już stało. Włoski duet The Bloody Beetroots szybko podąża ścieżką wyznaczoną przez rodaków z Crookers i jest jedną z najpopularniejszych ekip łączących na żywo energetyczną muzykę taneczną, disco, electro oraz hip hop z ravem i punkiem.

Booka Shade

Niemieccy mistrzowie elektroniki Booka Shade są jednym z tych zespołów, który wypracował swoje własne rozpoznawalne i niemożliwe do podrobienia brzmienie, inspirując przy tym całe zastępy producentów. Dzięki takim singlom jak „Body Language”, „Mandarine Girl”, „In White Rooms”, czy „Karma Car” oraz prowadzonej przez nich wytwórni Get Physical Walter Merzinger i Arno Kammermeier w ciągu kilku lat osiągnęli status gwiazd sceny tanecznej oraz w znacznym stopniu wpłynęli na kształt całej sceny elektronicznej.

Wcześniej ogłoszeni artyści to: Faithless, Calvin Harris, Thievery Corporation, Boys Noize, Metronomy oraz UFFIE.