Calvin Harris

Szkocki producent Calvin Harris to jedna z najnowszych i najpopularniejszych gwiazd muzyki tanecznej. Z wrodzoną sobie przekorą już na początku kariery ogłosił tytułem płyty, że to on stworzył disco. Jego własna wersja muzyki klubowej bezpośrednio odwołującej się do lat 80-tych, pełna tanecznych rytmów i chwytliwych melodii okazała się tym, czego właśnie oczekiwali fani elektroniki. Wystąpi w Krakowie na festiwalu Selector Festival – 4-5 czerwca.

Jego własna wersja muzyki klubowej bezpośrednio odwołującej się do lat 80-tych, pełna tanecznych rytmów i chwytliwych melodii okazała się tym, czego właśnie oczekiwali fani elektroniki. Zawierający takie przeboje jak „Acceptable in the 80s” i „The Girls” album „I Created Disco” pokrył się złotem oraz przyniósł nominacje m.in. do Q Awards, a wspomniane single na długo zagościły na falach radiowych. Sukces debiutanckiego albumu został jednak przyćmiony kolejnymi wydawnictwami. Najpierw ukazał się nagrany wspólnie z Dizzee Rascalem singiel „Dance Wiv Me”, który dzięki samym ściągnięciom elektronicznym stał się w momencie swojej premiery numerem jeden na brytyjskiej liście przebojów i spędził na czołowej pozycji 4 tygodnie. Utwór był też dwunastym najczęściej kupowanym utworem roku 2008.

Wydaniem drugiego albumu pt. „Ready For The Weekend” Harris kontynuuje pasmo sukcesów. Sprzedając się w kilkuset tysiącach egzemplarzy od razu trafił na pierwsze miejsce UK Album Charts, czyniąc nazwisko zdolnego producenta jedną z najgorętszych marek w świecie muzyki tanecznej. Pierwszy singiel „I’m Not Alone” spędził dwa tygodnie na pierwszym miejscu UK Singles Charts zrzucając z niego „Poker Face” Lady Gaga, „Ready For The Weekend” trafiło na trzecie miejsce sprzedaży, a kolejne dwa „Flashback” i „You Used To Hold Me”, mimo, że płyta wyszła w sierpniu zeszłego roku, nadal goszczą na radiowych playlistach.

Swoją postawą i bezkompromisowym podejściem do muzyki Calvin Harris udowodnił, że na scenie tanecznej jest jeszcze miejsce na nowe gwiazdy – otwarte na nowe style i znające oczekiwania fanów. Występami na europejskich festiwalach Harris pokazuje, że melodyjna fuzja disco, techno i popu doskonale sprawdza się w wersji koncertowej.