Majorr

Boogie Brain zaprasza! Jeden klub, dwa parkiety, dużo basu! Już 10 kwietnia w Mezzoforte całonocna basowa hulanka Boogie Bash. Na dużej sali królować będzie reggae i dancehall, na mniejszej coś dla siebie znajdą miłośnicy parkietowej elektroniki z solidnym basem. Gwiazdą główną Boogie Bash będzie Antikings Sound z Krakowa w składzie Majorr (mikrofon) i Idealny Selektor (muzyka).

Antikings Sound to krakowski soundsystem, wchodzący w skład szerszego artystycznego projektu o tej samej nazwie. Początkowo Antikings Sound współtworzyło dwóch selektorów: Niematotamto i Idealny Selektor, odpowiedzialnych za brzmienie i stronę muzyczna soundu. Z czasem dołączył jeszcze Majorr – nowohucki MC, którego żywa nawijka powoduje bujanie kolan u każdego kochającego muzykę i kulturę jamajską.

Muzyka Antikings Sound to klimatyczne roots’y przeplatane najświeższymi dancehallowymi riddimami i ekskluzywnymi, niepowtarzalnymi dubplate’ami. Projekt promuje ciekawych artystów z Polski, jak również z zagranicy, zajmuje się również organizacją imprez soundsystemowych, koncertów itp. Sound ten prowadził cykliczne imprezy w Krakowie, takie jak: „Sunday Night” w Ministerstwie, „Blaze Fire Blaze!!” w Destylatorni, „Light it up!!” w klubie 07, czwartkowe imprezy „Ring The Alarm” w klubie Baraka, „Cross The Board” w klubie Rotunda czy festiwal „Top Solar Reggae” na Górze Żar. Idealny Selektor był również gospodarzem cyklu „1st Class 1st Days” w klubie Krzysztofory.

Wokalista Antikings pojawia się gościnnie na płycie „Moje Miejsce” – najlepszego śląskiego reggae projektu Silesian Sound – w utworze „Mamacita”, na składance „Rastastacja” czy też „Propaganja 2008”. Idealny Selektor nawiązał w 2008 roku współpracę z włoskim labelem Ragga Meridional Crew. W 2009 wraz z Majorrem walczył o tytuł Championa na „Run De Riddim Clashu” w Częstochowie. Antikings Sound wystąpił także wielokrotnie w Czechach i w Niemczech.

Nakładem Fandango Records na początku lutego 2010 ukazał się debiutancki album Majorra zatytułowany „Antikings”. Premierę płyty poprzedził bardzo dobrze przyjęty singiel „Chociaż Dziewczyny” (Antikings Records) oraz drugi utwór promujący krążek nowohuckiego wokalisty „Co by było”. Na stronie www.antikings.pl oraz www.soundcloud.com/antikings można bezpłatnie przesłuchać i ściągnąć zarówno oba single jak i 13 minutowy promo mix całego albumu oraz oczywiście dowiedzieć się znacznie więcej o projekcie.

Na Boogie Bash Majorr zaprezentuje właśnie materiał z „Antikings”. To wysoce wybuchowa mieszanka wziętych z życia historii śpiewanych i nawijanych przez tego nowohuckiego wokalistę w rytmie klasycznego reggae i zainfekowanego elektroniką i hip hopem dancehallu. Wszystko to okraszone ekskluzywnymi remixami i dubplatami nagranymi dla tego soundu. Godne wsparcie gościom z grodu Kraka zapewni szczecińska ekipa – Radrik i Medix, którzy nie poskąpią starego i nowego dancehallu, soczystych remixów, raggamuffin i pięknych reggae klasyków. Sprawdźcie Radrika na www.myspace.com/radrikselecta.

Na mniejszej scenie zmasowany basowy atak przeprowadzą C.L.V.N. i Bad Karma. Crack house, purple funk, drum and bass i nie tylko. Ciężkie linie basu, połamane i wyprostowane bity, miejska muzyka AD 2010.

Wśród wszystkich, którzy zapiszą się na Boogie Bash na facebook’owym profilu Boogie Brain Festival i pojawią się na imprezie w Mezzoforte, ekipa Boogie Brain wylosuje maksymalnie odjechane i designerskie t-shirty z orłami.

Boogie Bash
Sala duża: Antikinx Sound (Kraków): Majorr & Idealny Selektor, Radrik, Madix
Sala mała: C.L.V.N., Bad Karma
10.04.2010 – Mezzoforte, Szczecin
Godz. 21:00
Wstęp: 10 zł