Agencja New Music Art Production oraz Instytut Francuski w Warszawie / Bureau Export de la musique francaise z przyjemnością ogłaszają kolejnego artystę cyklu Paris Indie Club: 16 maja w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie w pełnym koncertowym składzie wystąpi Wax Tailor.

Wax Tailor to kolejny, po rapowym La Formule Band, projekt francuskiego DJa i producenta Jeana Christophe Le Saoût. Jego eklektyczna muzyka, charakterystyczne filmowe sample oraz znakomici goście, w tym m.in. Charlotte Savary, Ursula Rucker, Charlie Winston, Speech Defect czy kalifornijski duet The Others, szybko ustawiły go jako jeden z najciekawszych punktów na muzycznej mapie XXI wiecznej Francji.

Projekt ten, mimo, iż istnieje od 2001 roku, pełnowymiarowo zadebiutował dopiero w roku 2005. Cztery lata pracy i definiowania własnego stylu opłaciły się, bowiem Tales of the Forgotten Melodies był wtedy jednym z najlepiej sprzedających się albumów elektronicznych we Francji. Przyczynił się do tego niewątpliwie medialny hype, oraz liczne porównania do takich tuzów jak RJD2, Portishead czy DJ Shadow. Wax Tailor to jednak dużo więcej niż ich kolejna kalka, co udowadnia chociażby znakomity album Hope & Sorrow (za który otrzymał nominacje do prestiżowych Victoires de la Musiques oraz US Indie Awards) oraz ponad 200 koncertów, podczas których słuchacz zabierany jest w piękną, audiowizualną podróż w okolice downtempo, trip hopu i elektroniki.

Data: 16 maja

Miejsce: Centralny Basen Artystyczny

Adres: ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa

Ceny biletów wkrótce.