Skye Edwards/fot. Paweł Kwiatkowski

Wokalistka Skye Edwards zdradziła, że jest w trakcie tworzenia albumu z braćmi Godfrey, co oznacza powrót dobrze nam znanego brzmienia Morcheeby. „Wpadłam na Rossa kilka miesięcy temu. Ja wychodziłam z biura menagera, on właśnie do niego wchodził. To była niezła niespodzianka – nie widzieliśmy się siedem lat!” – opowiada Skye na sowim oficjalnym Myspace.

Przypadkowe spotkanie zakończyło się bardziej oficjalną kolacją Skye, Rossa i Paula. Późnym wieczorem wokalistka doszła do wniosku, że nie tylko chce „pojawić się” na nowym albumie Morcheeby, ale wręcz chętnie zaangażuje się w nagranie całej płyty.

„Ross mieszka teraz w Los Angeles, Paul – we Francji, a ja w Wielkiej Brytanii” – opowiada artystka – „Ross przesyła mi utwory, ja przesyłam mu wokale, Paul przesyła mi teksty.” Wygląda wiec na to, że możemy spodziewać się nie tylko brzemienia „starej dobrej Morcheeby”, ale także prawdziwie nowoczesnego albumu.

Skye i bracia Godfrey wystąpią, jako Morcheeba, podczas Caprices Festival w czwajcarskim Crans-Montana, 9 kwietnia 2010. Trio planuje całą serię koncertów nie tylko promujących nowy album, ale także wskrzeszających dawne brzmienie Morcheeby.

Skye Edwards wydała drugą solową płytę „Keeping Secrets” w 2009 roku, Morcheeba ostatni album „Dive Deep” wydali w 2008 roku. U nas zobaczycie fotorelację z koncertu Skye Edwards w Warszawie – zapraszamy do galerii zdjęć.