Trentemøller
Trentemøller

Już niedługo pierwsza impreza z nowego cyklu Selector On Tour. To nowa idea rozwijająca formułę Selector Festival. Podczas pierwszej odsłony, 26 marca w Warszawie, wystąpi długo oczekiwany w Polsce duński DJ i producent: Trentemøller. Selector Festival w Krakowie w tym roku odbywać się będzie w dniach 4-6 czerwca.

Trentemøller

Anders Trentemøller to obecnie jeden z najciekawszych i najważniejszych twórców muzyki elektronicznej. Uwagę przykuwa niezwykły i tajemniczy nastrój kompozycji oraz perfekcyjnie dopracowana warstwa muzyczna. Trentemøller posiadł niezwykłą umiejętność nagrywania utworów, które sprawdzają się znakomicie podczas imprez klubowych i dużych festiwali, ale jednocześnie jego albumy ukazują całkowicie zamkniętą i spójną wizję artystyczną.
Zadebiutował w 1997 tworząc pierwszy elektroniczny live-act w Danii. W 2000 roku zawiesił działalność muzyczną. Powrócił po 3 latach znakomicie przyjętym wydawnictwem „The Trentemøller EP”. Jego utwory trafiły do  BBC Radio One, a także do setów didżejskich takich postaci jak Pete Tong, Danny Tenaglia, John Digweed, czy Steve Bug. Nowe utwory wydawane w prestiżowych wytwórniach takich jak Audiomatique, niezwykłe remiksy dla takich artystów, jak Moby, Röyksopp, The Knife i występy na żywo szybko przysporzyły mu fanów na całym świecie.
Wydany w 2006 roku debiutancki album „The Last Resort” pokazał nowe oblicze duńskiego producenta – składającą się z trzynastu utworów muzyczną opowieść, niemalże ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu, pełną emocji i zmienności nastrojów. Nie było żadnym zaskoczeniem, że płyta spotkała się z rewelacyjnym odzewem fanów i prasy, zdobywając czołowe miejsca w podsumowaniach takich magazynów, jak Groove,  Trax, Mixmag, czy Intro.  Trentemøller zdobył też dwie nagrody (Najlepszy Duński Producent i Najlepszy Duński Album Elektroniczny) podczas rozdania duńskich Grammy. Artysta co chwila odkrywa swoje nowe talenty. W 2007 roku ukazała się płyta „The Trentemøller Chronicles” będąca swoistym podsumowaniem jego dotychczasowej twórczości, a rok później producent wykorzystał swój talent do nagrania niezwykle sugestywnego soundtracku do thrillera „O czym nie wie nikt”. Również w 2008 roku producent otrzymał 3 prestiżowe nagrody podczas rozdania Beatport Music Awards w kategoriach Best Electronica Artists, Best Chill Out Artist i Best Minimal Artist. Świetne recenzje zebrała też jego ostatnia kompilacja „Boat Trips – 01: Copenhagen by Trentemøller”.
Osobnym rozdziałem są sety didżejskie i występy Trentemøllera. Jego Essential Mix nagrany dla BBC Radio One został wybrany najlepszym miksem 2006 roku. Międzynarodowy sukces został potwierdzony występami na takich festiwalach, jak Glastonbury, Melt, czy Pukklepop. Świadectwem specjalnej atmosfery panującej na jego koncertach jest album „Live In Concert” będący zapisem jego występu podczas festiwalu Roskilde. Trentemøller mimo swojej popularności, będąc jednym z bardziej pożądanych artystów z kręgów elektronicznych, występuje niezwykle rzadko, dokładnie wybierając wydarzenia, na których się pojawia. Tym ważniejszy jest fakt, że wystąpi ze swoim ekskluzywnym setem didżejskim na pierwszej imprezie z cyklu Selector On Tour.

To wydarzenie podkreśla rangę festiwalu oraz zapowiada jego nowatorski i elektroniczny charakter. To idealna zapowiedź Selector Festival.

Selector Festival
4-5 czerwca 2010 na Krakowskich Błoniach
Więcej informacji www.selectorfestival.pl

Warto już teraz przyłączyć się do klubu Alter Art i być na bieżąco http://klub.alterart.pl