Matthew Herbert/fot. Myspace

W tym roku Matthew Herbert wyda muzyczną trylogię dzięki wytwórni Accidental Records. Pierwsza płyta ukaże się już w kwietniu. „One One” zostało skomponowane, wykonane, nagrane i wyprodukowane w całości przez Herberta. Na potrzeby albumu, artysta po raz pierwszy w życiu nagrał także partie wokalne w swoim wykonaniu. Muzyk stwierdził, że jest to najbardziej osobisty i „szczery” materiał, jaki stworzył i nagrał od czasu pierwszego koncertu w Wishmountain w 1995 roku. Wówczas jedynym jego towarzyszem na scenie była… pieprzniczka.

Drugi album z serii, „One Club”, ukaże się w czerwcu 2010. W muzyce na tej płycie, Herbert wykorzystał sample z nagrania, jakiego dokonał w trakcie wchodzenia do klubu Roberta Johnsona we Frankfurcie (Niemcy), we wrześniu 2009. Muzyk nagrał nie tylko odgłosy tańca, śmiechów, dzwonków telefonów, czy pobrzękiwania naczyń. Usłyszymy tu także fragmenty prywatnych rozmów gości klubu, a nawet… odgłosy z toalety.

Ostatnia część trylogii ukaże się we wrześniu 2010, będzie nosić tytuł „One Pig” i będzie opowiadać o życiu pewnej świni gospodarskiej. Początkowo Herbert chciał stworzyć muzykę o życiu ludzkim, ale napotykając się na wiele trudności, wybrał w końcu świnię. „winie to zwierzęta bez przerwy obecne w naszym życiu i bez przerwy przez nas wykorzystywane” – opowiada artysta o swoim pomyśle – „To chyba będzie świetna alegoria naszego współczesnego świata.”

Ostatnią częścią trylogii, Matthew Herbert czynni wspiera kampanię obrony praw zwierząt. Artysta podpisał się także pod statusem PETA.

Matthew Herbert „One One” tracklista:

01. Manchester
02. Milan
03. Leipzig
04. Singapore
05. Dublin
06. Palm Springs
07. Porto
08. Tonbridge
09. Berlin
10. Valencia