L.U.C.

12 i 13 marca do Wrocławia zjadą się wszystkie „friki” Polski i nie tylko. Angielskie słówko „freak” oznacza pozytywnego wariata, ekscentrycznego dziwaka. Nic więc dziwnego że marcowy festiwal odbędzie się pod hasłem „WrocLove Frik Muzik Festival”. W jednym z najbardziej muzycznych miast Polski wystąpi m.ni. L.U.C. z projektem Planet L.U.C. oraz skandynawskie Eläkeläiset – mistrzowie stylu HUMPPA! z Finlandi.

Jeżeli zastanawiacie się co daje połączenie zakręconych dźwięków, tłumu uśmiechniętych ludzi w oryginalnych strojach, najpiękniejszego miasta w Polsce oraz atmosfery muzycznego święta, to WrocLove Frik Muzik Festival może być dla was prawidłową odpowiedzią.

„Ogłaszamy Wrocław Miastem Frików! I nie chodzi tu bynajmniej o dzieci armeńskiego poety nazwiskiem Frik, żyjącego pod mongolską okupacją w XIII wieku” – brzmi radosna zapowiedź organizatorów – „Zapowiadamy desant pozytywnej muzyki, który wybuchnie z całą mocą w Wytwórni Filmów Fabularnych pod postacią zespołów: Dick 4 Dick, Łąki Łan, L.U.C. oraz absolutnie sensacyjnej fińskiej grupy, mistrzów stylu Humppa!!! czyli Eläkeläiset.” Zapowiedź ich przyjazdu spotkała się z żywiołowymi reakcjami ze strony różnych środowisk:

– “Są bardziej seksowni niż Motorhead” –  pierwsze słowa Beaty Tyszkiewicz po obejrzeniu Eläkeläiset na kanale youtube.com.

– “Akordeon potrafi rozpalić olbrzymią namiętność, a mnie drżały dzisiaj bardzo nozdrza” – usłyszał z ust Małgorzaty Foremniak wokalista Eläkeläiset po koncercie w Helsinkach już kilka miesięcy temu.

– “Żałuję że nie jestem już Ministrem Edukacji, bo na pewno wprowadziłbym obowiązkową naukę stylu Humppa!!! we wszystkich szkołach. Ale na pewno przyjadę do Wrocławia z chłopakami z Ligi obejrzeć Eläkeläiset i pozostałe grupy. Zaciekawił mnie też ten zespół z “dickiem” w nazwie…” – powiedział Roman Giertych w ekskluzywnym wywiadzie dla Radia M.

– “Po tym jak obaliłem Mur Berliński, przetańczyłem przy Humppie!!! całą noc z Danusią. To było coś. Chociaż, nie chce ale musze, przyznać, że Donald szybciej złapał kroki ode mnie? Czego nie można powiedzieć o Angeli, hehehe. Cały czas ćwiczę i ćwiczę od kiedy dowiedziałem się o imprezie.”  –  tak zareagował Lech Wałęsa na informację o zbliżającym się Wroclove Frik Muzik Festival.

– “Pierwszy raz puścił mi Humppe!!! Zbyszek Chlebowski. Na cmentarzu. Od tej pory montujemy to we wszystkich automatach. Sprawdza się świetnie!” – Ryszard Sobiesiak na przesłuchaniu przed komisją ds. afery hazardowej.

Cytaty są oczywiście, delikatnie mówiąc, zmyślone przez organizatorów, co tylko potwierdza jak pozytywną energią napawa zbliżający się Frik Muzik Festival. Friki wszystkich krajów łączcie się – we Wrocławiu!

12.03.10 godz.20.00 Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38 – WrocLove Frik Muzik Festival
BUDYŃ I SPRAWCY RZEPAKU
BAJZEL
bilety: 20 zł  przedsprzedaż, 25 zł  w dniu koncertu
10 zł  przedsprzedaż, 15 zł  w dniu koncertu – z biletem na koncert w WFF

13.03.10 godz.17.00 Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1 – WrocLove Frik Muzik Festival
Eläkeläiset mistrzowie stylu HUMPPA! z Finlandii
DICK 4 DICK
ŁĄKI ŁAN
PLANET L.U.C.
bilety: 35 zł  promocja do 31.01.10, 40 zł  przedsprzedaż, 45 zł  w dniu koncertu

www.wrockfest.pl