Inga Liljestrom

Potwierdziła się informacja o występie Ingi Liljestrom w Polsce. Trip-hopowa Australijka wystąpi u nas we Wrocławiu, 22 marca 2010, podczas 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Koncert Ingi odbędzie się w klubie Impart (ul. Mazowiecka 17), o godz. 20.30. Bilety na wszystkie wydarzenia Przeglądu można kupić w kasie Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu, a także internetowo poprzez Bileteria.pl i TicketOnline.com. Bilety na koncert Ingi kosztują 50 (I strefa) i 40 zł (II strefa).

Z Ingą rozmawialiśmy tuż przed jej koncertami na festiwalu Colors of Ostrava w 2008 roku. Wywiad przeczytacie u nas tutaj.

Inga Liljestrom

Znakomita wokalistka i wiolonczelistka, młoda wschodząca gwiazda muzyczna z Australii. Niezwykle przewrotna i kusząca twórczość Ingi Liljeström wypełniona jest pod względem lirycznym zagadkowymi i sugestywnymi opowiastkami, przywodzącymi na myśl surrealistyczne obrazy Davida Lyncha. Delikatność, melancholia, kruchość ludzkiego istnienia – to tylko część z motywów, które artystka zawarła w kompozycjach na trzech dotychczas wydanych przez nią albumach.

Pod względem muzycznym twórczość Liljeström to doskonała propozycja dla fanów poruszających, niezwykle lirycznych brzmień zatopionych w oceanie elektroniki i instrumentów smyczkowych. Biorąc pod uwagę skandynawskie korzenie artystki, skojarzenia z dokonaniami takich artystów jak Sigur Ros, Bjork, czy Anji Garbarek nie będą wcale nie na miejscu. Do listy tej śmiało dopisać można ojca chrzestnego triphopu – Barry’ego Adamsona, z którego twórczością łączy Liljeström niesamowita łatwość komponowania filmowo brzmiących motywów.