Emilie Autumn

Niezwykła amerykańska skrzypaczka Emilie Autumn, znana z ekstrawaganckiego stylu bycia i bardzo teatralnych występów, ponownie wystąpi w Polsce i ponownie w warszawskiej Progresji. Spektakl, który miał miejsce w kwietniu 2009 roku na długo pozostał w pamięci uczestników tamtego wieczoru.

Emilie Autumn, to artystka wyjątkowa i wszechstronna. Już w wieku 10 lat rozpoczęła edukację muzyczną. Od samego początku eksperymentowała łącząc muzykę klasyczną z nowoczesnymi elektronicznymi brzmieniami. Nękana przez muzycznych rówieśników, szybko zrezygnowała z konwencjonalnego podejścia do muzyki na rzecz gry improwizowanej. Jej gust muzyczny oraz styl bycia (jaskrawy kolor włosów oraz nietypowy ubiór) były również przyczynami opuszczenia uniwersytetu muzycznego.

W swojej grze Emilie Autumn łączy zarówne klasyczne, renesansowe, barokowe czy średniowieczne style z nowoczesną muzyką rockową i elektroniczną. Oprócz gry na skrzypcach imponuje wyjątkowym śpiewem. Jej bezkompromisowość oraz rozczarowanie współpracą ze znanymi wytwórniami spowodowały założenie własnej wytwórni Traitor Records, która wydaje jej albumy.

Przełomowym momentem w karierze panny Autumn było zaproszenie na solową płytę Courtney Love. Współpraca zaowocowała znajomością z  liderem The Smashing Pumpkins – Billym Corganem i wspólnymi projektami.
Solowa dyskografia Emilie Autumn liczy do tej pory sześć albumów. Ostatni, wydany w 2007 roku „A Bit O’ This & That”, to kompilacja remiksów oraz kowerów. To fonograficzne milczenie nie oznacza bynajmniej, że Emilka się leni. W ostatnich sezonach 'popełniła’ dwie książki – gotycką, dziecięcą książkę tylko dla dorosłych „The Alphabet Book of X-Boyfriends”, do której wykonała także ilustracje. oraz „The Asylum For Wayward Victorian Girls”. Jej fragmenty będą odczytywane na specjalnych, eksluzywnych spotkaniach z fanami podczas obecnej trasy koncertowej.

Tegoroczny koncert odbędzie się już jutro, 9 lutego w klubie Progresja w Warszawie. Start o godz. 19.00, wstęp: 59 zł przedsprzedaż, 69 zł w dniu koncertu