Szczeciński klub City Hall jest gospodarzem pierwszej stricte muzycznej imprezy towarzyszącej festiwalowi „Boogie Brain”. Fascynujący i inspirujący wykład w postaci didżejskiego setu zaprezentuje 6 lutego producencki team Soul Clap. Bohaterami imprezy będą również szczecińscy muzycy – znani wszystkim Catz’n’Dogz. Wszystko w ramach Boogie Night

Soul Clap to Elyte (aka E-Heavy „The Bamboozla”) & Cnyce (aka Chaz Shabaz) – dwaj młodzi i zdolni producenci pochodzący z Bostonu. Wytwórnia Wolf + Lamp, której nakładem wydają swoje produkcje, zdobywa coraz liczniejszą rzeszę oddanych słuchaczy.

Świat zwrócił uwagę na Soul Clap po tym, jak tchnęli nowego ducha w dwie lekko zakurzone produkcje popowe – „Dreams” Fleetwood Mac’a i „Wicked Game” Chrisa Isaaca – nadając im nowe, ciekawe brzmienie. Dumni z muzycznej przeszłości swojego kraju (co często podkreślają w wywiadach) zwracają uwagę na fakt, że to właśnie w Ameryce narodziły się najważniejsze gatunki współczesnej muzyki: house, techno, R&B, motown, funk, soul, disco, hip-hop, blues, juke, go-go, booty bass, electro, rock’n’roll ,country and western. Czerpiąc garściami z bogatej muzycznie historii Ameryki nadają swoim reedycjom świeże i indywidualne brzmienie. Na codzień Elyte & Cnyce dzielą swoją pasję i szeroką wiedzą muzyczną ze studentami Tufts University, prowadząc zajęcia nie tylko z historii muzyki.

Catz’n’Dogz to szczeciński duet producencko-didżejski wcześniej znany pod nazwą 3 Channels. Swoje produkcje wydają w najlepszych zagranicznych wytwórniach muzycznych, zyskując uznanie u czołówki swiatowych didżejów. Są jednymi z najbardziej znanych polskich producentów a ze swoimi dj setami zwiedzili juz prawie cały swiat.

Na imprezie w City Hall usłyszymy nasz cenny i ceniony w świecie duet w nieco innej odsłonie niż zazwyczaj. Klimaty od deephouse, poprzez house, electro po hiphop i soul to gatunki muzyczne które zagoszczą tej nocy na parkiecie.

Boogie Night
Soul Clap (Airdrop,Wolf + Lamb / Boston, US) & Catz’n’Dogz
06.02.2010 – City Hall, Szczecin
Godz. 21:00
Wjazd: panowie 15 zł, panie 10 zł (do 22:00 free)

Fanów Boogie Brain czeka też jeszcze jedna impreza towarzysząca.

BOOGIE ON ICE LIVE Z BOBEM MARLEYEM

Tę datę zna każdy szanujący się fan reggae. 65 lat temu, 6 lutego 1945 w malutkiej wsi Nine Miles na Jamajce na świat przyszedł niejaki Bob Marley, który rozpropagował muzyczny styl reggae na świecie. Ten wybitny muzyk, ojciec jedenaściorga dzieci będzie bohaterem czwartej edycji „Boogie on ice LIVE”, która odbędzie się dzień wcześniej, w piątek 5 lutego na szczecińskim Lodogryfie. Sławę króla reggae szerzyć wśród łyżwiarzy będzie dj Radrik.
Oprócz twórczości Boba Marleya i najciekawszych historii z jego życia pojawi się sporo nowej i starszej muzyki z Jamajki: od Beresa Hammonda, Frankie Paula i Buju Bantona po Queen Ifrica, Tarrusa Rileya i Majora Lazera. A dla urodzonych 6 lutego specjalne nagrody! Podczas imprezy rozdawane będą w konkursach filmy DVD od Portalu Internetowego – stopklatka.pl, zaproszenia do Pizzy Hut, bilety do kina Pionier, koszulki, kubki i kalendarze od naszych patronów medialnych.

Bilet normalny na Lodogryf kosztuje 12 zł, ulgowy 10. Wypożyczenie łyżew kosztuje tylko 7 zł. „Boogie on ice LIVE” startuje o godzinie 18:20 i trwać będzie przez całą godzinę.

Dla tych, którzy nie mogą być z nami w piątki, uruchomiliśmy specjalny blok „Boogie on ice”, który zagościł w harmonogramie ślizgawek Lodogryfu w każdą środę o godzinie 19:40. Gwarantujemy najświeższe numery pobrzmiewające w całej Europie i najlepsze przeboje z lat ubiegłych.

Partnerami „Boogie on ice” jest Miasto Szczecin, Samorządowa Instytucja Kultury „Szczecin 2016”, Fundacja na Rzecz Promocji Sportu „Promasters”, Portal Internetowy – www.stopklatka.pl , najstarsze na świecie kino Pionier oraz sieć restauracji Pizza Hut. Imprezie patronują: radio szczecin.fm (94,4 FM), gazeta Moje Miasto Szczecin, portale: mmszczecin.pl, wszczecinie.pl oraz stetinum.pl.