Plastikman

Organizatorzy festiwalu Audioriver, który odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia, ogłaszają pierwszą gwiazdę – Plastikman.

O tym, że płocki festiwal jest w czołówce światowych eventów skupionych na muzyce elektronicznej wiadomo było nie od dziś, ale ta informacja jest dowodem jeszcze bardziej namacalnym. Ten dowód oddycha, chodzi i tworzy. Ten dowód to Richie Hawtin, który w tym roku rusza w pierwszą historii światową trasę jako Plastikman i ogłasza Audioriver jednym z niewielu punktów, w których wystąpi.

Plastikman to najważniejszy pseudonim Richiego Hawtina. Właśnie m.in. z niego korzystał  w latach 90. w Detroit tworząc single i albumy, które rozwijały i propagowały ówczesną muzykę techno. O ile jednak Richie to światowej sławy DJ, który swoją grą podbija parkiety na całym świecie, w wersji live zdarzyło mu się wystąpić tylko na festiwalu Mutek w 2004 roku. To pokazuje, jak rzadkie wydarzenie czeka nas w Płocku.

„Nie ukrywamy, że występ Plastikmana na Audioriver to dla nas zaszczyt. Myślę, że wszyscy powinniśmy się cieszyć, że Polska jest na tej wyjątkowej trasie. Richie występował w Płocku w ubiegłym roku jako DJ i już po swoim występie powiedział, że chętnie przyjechałby do nas w wersji live. Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji – w końcu w tym roku obchodzimy swoje 5. urodziny. Co ciekawe: przez wiele miesięcy na stronie Plastikmana widniała ankieta, w której Hawtin pytał m.in. w jakich miejscach ludzie chcieliby zobaczyć ten koncert. Na liście miast do wyboru Polski w ogóle nie było, więc można śmiało powiedzieć, że dopóki Hawtin nie zobaczył Audioriver, naszego kraju nie brał nawet pod uwagę“ – komentuje rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora.

A czego dokładnie możemy spodziewać się po tym występie? Z pewnością sporego kawałka historii muzyki techno, doskonałych wizualizacji autorstwa Aliego M. Demirela oraz całej masy technologicznie innowacyjnych rozwiązań, za którymi Hawtin po prostu przepada.

Jak sam mówi: „zawsze interesowało mnie to, jak dźwięk, światło i interakcje między ludźmi definiują i pogłębiają koncertowe doświadczenia. Skupiając się na moim własnym, unikalnym brzmieniu, mam nadzieję znaleźć nową wolność i eksplorować punkty, w których te wymiary się spotykają. Chcę rzucić wyzwanie zmysłom, stymulować wspomnienia i tworzyć doświadczenie intensywne zarówno fizycznie, jak i mentalnie“.

Trasa rusza 27 marca na jednym z najważniejszych niemieckich wydarzeń muzycznych, czyli Time Warp. Dalej są takie festiwale, jak amerykańskie Coachella, Movement i brytyjski Bestival, czyli absolutna światowa śmietanka. To będzie tylko kilkanaście eventów na całym globie, więc Audioriver w tym roku przegapić nie można!

Plastikman live jest pierwszym z wielu artystów, którzy w dniach 6-8 sierpnia 2010 wystąpią na 5. edycji festiwalu świata niezależnego Audioriver. Już wkrótce poznamy kolejne gwiazdy oraz ceny biletów. Ich sprzedaż rozpocznie się w marcu.

Więcej na:
www.audioriver.pl
www.plastikman.com

***
Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 4 lat na malowniczej plaży nad Wisłą wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 12 tys. osób każdego dnia.

Fakt bycia jedną z najważniejszych imprez potwierdzają liczne artykuły i rankingi, nie tylko polskie:
– 4. miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie dla AR09 (Residentadvisor.net – najważniejszy na świecie portal poświęcony muzyce elektronicznej)
– 5. miejsce na liście najlepszych festiwali sierpnia na świecie dla AR09 (Cityout.lt Litwa)
– 2. miejsce w plebiscycie czytelników na najlepszy polski festiwal dla AR09 (Infomuzyka.pl)
– Impreza Miesiąca oraz nominacja do Eventu Roku dla AR09 w plebiscycie Nocne Marki (Aktivist)

Audioriver 2010 odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia w Płocku.