Okładka albumu "Go" Jónsiego

Planowana na marzec premiera albumu „Gó” Jónsiego, lidera Sigur Rós, została przesunięta o tydzień, na 5 kwietnia 2010. Krążek zawiera dziewięć utworów, które muzyk wybrał spośród ogromu nagromadzonego przez lata działalności materiału. Nad płytą, Jónsi pracował z Nico Muhly’em. Nad projektem okładki, którą widzicie po lewej, pracowały siostry Jónsiego – Inga i Lilja.

W przyszłym tygodniu (1 lutego) poznamy plan trasy koncertowej, którą Jónsi odbędzie z własnym zespołem instrumentalnym. Nad stroną wizualną koncertów pracuje już 59 Productions. Ideą współpracy z tą firmą, jest połączenie świata teatru ze światem muzyki w innowacyjny sposób, odcięcie się od idei koncertów rockowych i rozrywkowych. Ci, którzy obawiali się formy solowego akustycznego występu na pewno będą mile zaskoczeni.

Początek lutego przyniesie ze sobą także premierę wideoklipu „Go Do”, singla promującego album „Go”. Filme reżyserowali Arni & Kinski, którzy wcześniej współpracowali z Sigur Rós – są autorami m.in. teledysku do „Glósóli”, promującego ostatni album  zespołu. Teledysk został nakręcony w różnych miejscach Islandii między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem 2010. Fakt ten jest o tyle istotny, że w tym okresie islandzki dzień trwa około 4 godziny, reszta doby spowita jest ciemną nocą.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak brzmiały utwory Jónsiego w wersji akustycznej, zanim Nico zabral sie za ich obrobkę, odwiedźcie profil Jónsiego na Soundcloud. Nagrania pochodzą z audycji w nowojorskim radio WNYC – Jónsi pojawił się w studio osobiście pierwszy raz od dość długiego czasu i zaprezentował słuchaczom małą próbkę swojej twórczości.

Na oficjalnej stronie Jónsiego znajdziecie zdjęcia, nagrania wideo ze studio i wiele innych extrasów – zapraszamy do zwiedzenia www.jonsi.com. Więcej informacji i wypowiedzi artysty na temat płyty znajdziecie w naszym newsie.