Posłuchaj nowego projektu muzyka Portishead

Z niewielkim opóźnieniem pod koniec miesiąca do polskich sklepów trafi znakomity album Beak – grupy Geoffa Barrowa, lidera Portishead, a także producenta ostatniej świetnej płyty The Horrors.

Album zatytułowany po prostu „Beak” wszędzie zbiera znakomite recenzje, a brzmienia analogowych syntezatorów i hałaśliwe post-rockowe pejzaże nie powinny zdziwić tych, którzy uważnie przesłuchali krążka „Third” Portishead.

Cały album Beak można odsłuchać w streamingu na stronie zespołu pod tym linkiem. Polecamy też niezwykle ciekawą rozmowę z Barrowem – m.in. na temat Portishead, Beak, The Horrors, Bristolu i Berlinie –  tutaj.

Źródło: Isound Labels

Tagi: , , ,

Komentarze (

  • Ja nie wiem co się dzieje. Wszyscy brytyjczycy, którzy za młodu wypłynęli na swoich oryginalnych pomysłach na stare lata zaczynają eksperymentować z rockiem zamiast robić to, w czym byli dobrzy. Później są takie efekty.

  • Co za bzdury w tych komentarzach! Beak> mocno nawiązuje do klasyków kraut-rocka z lat 70-tych. Na miły Bóg, wtedy się robiło eksperymenty z rockiem. Kto nie lubi kraut’a – jego problem. 😉 Mnie by bardziej oburzyło, gdyby Barrow do dziś nagrał 5-7 klonów „Dummy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *