Z lekkością żonglujący gatunkami muzyczni nowatorzy – zespół Goldfrapp – zapowiadają wydanie nowego albumu „Head First” na 22 marca 2010. Premierę płyty poprzedzi singiel „Rocket”.

„Head First” to najbardziej energetyczna płyta Goldfrapp w historii zespołu. To przypływ syntezatorowego optymizmu, euforii, fantazji i romantyzmu – piszą wydawcy.

Piąty album duetu „Head First” został skomponowany i wyprodukowany przez jego członków Alison Goldfrapp i Willa Gregory’ego. Zespół nagrywał płytę w 2009 roku, w Bath i Londynie.

Pełen werwy i weny nowy singiel ‘Rocket’ to urzekająco przepiękna piosenka, która z całą pewnością podbije radiostacje na całym świecie.

Różnorodność, ambitny charakter i kierunek nowej płyty wyraźnie pokazują, że zespół Goldfrapp pozostaje pionierem trendów i ikoną współczesnej muzyki brytyjskiej. „Head First” to kolejna płyta po cieszącym się uznaniem krytyków albumie ‘Seventh Tree’, po którym NME napisało o Goldfrapp: „dokonali czegoś pozornie niemożliwego: weszli jeszcze głębiej w baśniowy w świat fantazji”. Independent opisywał poprzednią płytę jako „wysublimowany, przebojowy pop”.  „Head First” to najnowsze dzieło zespołu w jego spójnie doskonałej dyskografii, poczynając od urzekających elektronicznych ballad z nominowanego do nagrody Mercury debiutu „Felt Mountain”, przez taneczno-burleskowy drugi album ‘Black Cherry’, aż po mieniącą się blaskiem lustrzanej kuli płytę ‘Supernature’ z 2005 roku, która sprzedała się na świecie w milionie egzemplarzy.

Goldfrapp wyruszy w tournee „Head First” niedługo po wydaniu płyty. Występy z materiałem z płyt „Supernature” i „Seventh Tree” zyskały wielkie uznanie, a duet ugruntował swoją reputację genialnego, pełnego inwencji zespołu koncertowego.