Okładka albumu "Stories Without Happy Ending"

Po prawie 2 latach, nakładem Gusstaff Records ukaże się nowa, druga płyta mysłowickiej formacji Iowa Super Soccer. Materiał został co prawda nagrany w nowym składzie, ale trzonem zespołu pozostają nadal Natalia Baranowska i Michał Skrzydło. Album nosi tytuł „Stories Without Happy Ending”, a jego premiera została zaplanowana na  15 marca 2010. Na płycie znajdzie się 12 utworów oraz videoclip do utworu „My World”.

8 lutego to sugerowana data premiery radiowej (na playlistach) singlowego utworu „My World”. Single już w tym tygodniu trafią do radiowców, więc już niedługo będziemy mogli usłyszeć pierwsze dźwięki nowego Iowa.

Zespół będzie można także już niedługo usłyszeć na żywo. Potwierdzone koncerty odbędą się:
21.02 – Katowice – Mega Club (ul. Żelazna 9); zagrają też m.in. Peter J. Birch, Ladislav i Graftmann
26.02 – Piotrków Trybunalski – Vojak Svejk (ul. Szewska 2)
27.02 – Aleksandrów Kujawski – Fado (ul. Narutowicza 29)
28.02 – Gdynia – Cyganeria (ul. 3 Maja 27)
19.03 – Wrocław – Firlej (ul. Grabiszyńska 56)
24.03 – Dąbrowa Górnicza – Komitywa Pub (ul. 3 Maja 15)

Pomysł założenia zespołu zrodził się w lipcu 2004 r. w głowach Marcina Fluder i Marcina Bango Porczka (niegdyś członek Generał Stilwell i The Freshman), którzy zmęczeni ciężkimi brzmieniami swoich instrumentów, zaproponowali współpracę Michałowi Skrzydło. Początkowa działalność Iowa Super Soccer to nieśmiałe próby zbliżenia się do ulubionych gatunków muzycznych.  Po czasie poszukiwań, zrodziły się pierwsze utwory o roboczych tytułach „Toonight”, „In This Love”, które przybrały charakter melancholijnych piosenek. W tym samym czasie powstała również nazwa zespołu – początkowo brzmiała po prostu Iowa.

W powyższym składzie zespół funkcjonował do listopada. Wówczas do grupy dołączył Marcin Juruś, który wcześniej wraz z Michałem współtworzył zespół Peru. „Jurek” dołączając do Iowy, uzupełnił lukę w sekcji rytmicznej. Od tego momentu rozpoczął się nowy etap w historii zespołu. Skrystalizowała się nazwa, która odtąd brzmi Iowa Super Soccer.

Autorem nowych utworów, w głównej mierze był Michał. W sferze tekstowej muzycy pozostawili wolną rękę Marcinowi Fluder. „Nigdy nie ukrywaliśmy, że klimaty z kręgu Indie Pop, Sad Core, College Music, Lo Fi, Alt Country są dla nas ważne.” – opowiadają muzycy.

Pierwszy koncert zespołu odbył się w maju 2005 r. w Krakowie, na zaproszenie zespołu Twisterella. W maju 2006 w zespole zaszły zmiany. Miejsce Marcina Porczka zajął Sławek Plotek, a na miejscu Marcina Jurusia pojawił się Błażej Nowicki. W tym składzie ISS zagrała kilka koncertów, z których za najważniejszy uważają występ na Off-Festival w Mysłowicach. Na koncie zespołu pojawiły się też pierwsze występy dla mediów: występ akustyczny w radiowej Trójce (program „Offensywa” Piotra Stelmacha), oraz występ w TVP III w programie „Regiony Kultury”.

Rok 2007 zaczął się dla ISS pod znakiem sporych zmian. Z zespołem, z powodów osobistych pożegnała się Monika Mendak. Nowego głosu żeńskiego udziela obecnie Natalia Baranowska.