W piątek 8 stycznia rusza nowy cykl imprez o nazwie LOWFREQ. Jest to cykl stworzony z myślą o wielbicielach głębokich, przeszywających ciało basów, połamanych bitów okraszonych najróżniejszymi dźwiękami. Od karaibskiego, tradycyjnego dubu pełnego przestrzeni i jamajskiego vibe`u, angielskiego undergroundowego brzmienia, na berlińskiej szkole kończąc. Imprezy odbywać się będą w bydgoskim Tabubarze, przy ul. Zbożowy Rynek 6.

Różnorodna selekcja zapraszanych gości, która fanów takich brzmień na pewno porwie na parkiet, a słuchaczy dopiero poznających klimat dubstepu zachęci do wspólnych pląsów na parkiecie. Wirus bassowy już jest! Nie próbuj się bronić, dołącz do jego szeregów i zarażaj innych basową zajawką !

Cykl zainauguruje impreza poprowadzona przez Collie Weed i Ptr 1.

Collie Weed [ Ictus.pl/Poznań ]

Działający od od ponad 8 lat poznański dj i promotor. Słynie z bardzo dobrej jakości miksowania wszystkich gatunków reggae i nie tylko. Swoje szlify muzyczne i didżejskie zdobywał podczas ponad rocznego pobytu w Stanach Zjednoczonych, skąd przywiózł pokaźną kolekcję winyli.

Jest jednym z najbardziej aktywnych selektorów w stolicy wielkopolski. Zarażony dubstepem od ponad dwóch sezonów, współzałożyciel i były aktywny członek poznańskiego Dubside. Prowadzi swój autorski program radiowy promujący dubstep „Dubwise&Otherwise” w poznańskiej aferze od października 2008 (Pon/Śr/Pt o 13tej). Fanom gatunku prezentuje swoje dubstepowe fantazje dj-skie w cyklu Sophisticated Dubstep.

Wydał dwa mixtape’y reggae (2006 i 2007), które spotkały się z ciepłym przyjęciem polskiego środowiska. Opierają się głównie na riddimach foundation, czyli najważniejszych rytmach tej muzyki. W swoim dossier Collie Weed zwraca uwagę na fakt grania u boku większości polskich sound systemów i artystów reggae w Polsce, swoimi setami supportował m.in. występy Earl 16, Molara & Mad Proffesor, Fisz&Emade, Ill Inspecta, producentów dubstepowych Mkr 1, Marlow, The Others, Tes la Rok, Afterdark, Stenchman, Cotti, radikal Guru i innych.

Był również rezydentem nieistniejącej już poznańskiej Piwnicy 21. Dwukrotnie brał udział w lokalnych pojedynkach sound systemów, supportował swoim występem najbardziej prestiżowy poznański Sound Clash. Jest członkiem kolektywu i sound systemu Ictus, współpracuje również z Roots Music Promotion. W swoich setach dubstepowych miesza różne gatunki tej muzyki, starając się nie ograniczać do jednego rodzaju czy labelu i nie ukrywa w nich swojej fascynacji jej jamajskimi echami.

Ptr 1

Producent, DJ, realizator; od dobrych kilku lat dłubie w sprzęcie i oprogramowaniu stale poszukując nowych dla siebie form wyrazu. Swoją producencką wycieczkę rozpoczął od instrumentalnego hip-hopu, nieobce swego czasu były mu breakbeat i drum’n’bass a także niekiedy trudne do sklasyfikowania a jeszcze trudniejsze do przyswojenia eksperymenty. W końcu, zarażony wpierw dubowym a nieco potem dubstepowym wirusem a także zajawką na analogowe i czasem dość oldskulowe brzmienia podążył w miejsce, w jakim znajduje się dziś, tworząc muzykę w której spotyka się szeroko pojęty dub, dubstep a także elementy techno i wspomnianych już połamanych brzmień.

Kojarzony przede wszystkim z projektem Kaosbreed powołanym do życia wraz z Mcq i funkcjonującym na scenie przez ponad dwa lata. Owocem tej współpracy, oprócz wspólnych utworów i występów live, okazał się także pomysł powstania pierwszej częśći składanki Lowfreq Poland prezentującej dokonania polskich artystów sceny (około)dubstepowej, która ujrzała światło dzienne wydana nakładem Apparition Recordings.

Występując na żywo prezentuje live act zawierający solidną dawkę soczystego basu, zróżnicowanego beatu i dubowych przestrzeni, bawiąc się przede wszystkim własnymi produkcjami ale również cytując w zaskakujących niekiedy kombinacjach innych artystów.

Jako DJ pozostaje zaś wierny winylowej płycie. W swoich setach stara się zawrzeć głównie to, czemu nieobcy dubowy pierwiastek ze szczególnym uwzględnieniem głębokich odmian dubstepu, zarówno tych korzennych jak i bardziej „technicznych”.

start 21:00
wstęp: 5zł (do 23, karty, studenci)/ 10zł