Warszawiakom możemy zazdrościć marcowego występu Florence Welch, ale w Krakowie dzień 6 marca również zapowiada się ciekawie. W Klubie Studio wystąpi Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne wraz z Afro Kolektywem.

Koncert rozpocznie się o godz. 20, bilety można zakupić poprzez Ticketpro lub w kasie Klubu. W Studio dostępne będą także bilety kolekcjonerskie.

CENY BILETÓW
Normalny: 30 PLN (przedsprzedaż) / 39 PLN (w dniu koncertu)
Ulgowy: 25 PLN (przedsprzedaż) / 34 PLN (w dniu koncertu)

FISZ EMADE (Tworzywi Sztuczne)
Oryginalne teksty urodzonego w 1978 roku FISZA niosą osobisty, wewnętrzny przekaz, pełen para-poezji oraz introwertycznych obserwacji. Teksty opierają się często na samej zabawie słowami w stylu inspirowanym twórczością Mirona Białoszewskiego. W swej twórczości Fisz korzysta z pomocy cenionego producenta a prywatnie rodzonego brata – EMADE (ur. 1981), który oprócz operowania samplerem posługuje się także grą na perkusji i klawiszach. Tworzy on dla Fisza muzykę przestrzenną i spokojną a jednocześnie mocną i sto procent autentyczną.

Fisz i Emade stale koncertują od 2000 r. Od września 2002 r. jako zespół Tworzywo (Sztuczne) w w składzie którego przewijają się Jurek Zagórski – gitara, Staszek Wróbel – bas, Envee – moog, Dominik Trębski – trąbka, efekty, Pablo Hudini – rap, Manuel Juarez lub Łukasz Moskal – konga.

AFRO KOLEKTYW jest jednym z nielicznych w Polsce zespołów grających hip hop organiczny (tj. bez użycia sampli) i posiadających w składzie zarówno MC i producenta, jak i instrumentalistów. Łącząc funk, jazz, niezależny rock i elektronikę z pełnymi czarnego humoru tekstami i widowiskowym zachowaniem na koncertach, Afro Kolektyw pozostaje jedynym w swoim rodzaju zjawiskiem na polskiej scenie muzycznej.

W listopadzie 2008 nakładem agencji fonograficznej Polskiego Radia ukazał się trzeci album Afro Kolektywu, „Połącz kropki”. Zawiera 12 tracków i jest oczywiście świetny. Gościnnie pojawiają się m.in. Wojtek Krzak (Kapela ze Wsi Warszawa), Piotr Maciejewski i Michał Wiraszko (Muchy), Filip Jaślar (Grupa MoCarta) i legendarny wrocławski raper Roszja. Większość materiału z płyty zespół zaprezentował na żywo 8.XI. podczas godzinnego koncertu transmitowanego przez radiową Trójkę.

skład zespołu:

Afrojax. – mikrofon
Michał Szturomski – gitara
Artur Chaber – perkusja
Remek Zawadzki – instrumenty perkusyjne, elektronika
Rafał Ptaszyński – gitara basowa
Joanna Duda – klawisze, vocoder + okazjonalnie na koncertach
Jarek Zawadzki – saksofon
Duże Pe – mikrofon

[Klubstudio.pl]

Fisz Emade wystąpi także:
22 stycznia – Gniezno, Lokomotywa
13 lutego – Warszawa, Och-Teatr