Caspa

Pierwszym wydawnictwem ikony dubstepu, brytyjsko-amerykańskiego producenta Caspa, będzie singiel „I Beat My Robot”. Utwór pochodzi z wydanego w 2009 roku debiutanckiego krążka „Everybody’s Talking Nobody’s Listening”. Na tegorocznej płycie znajdzie się także  remix „Marmite” (również pochodzącego z zeszłorocznego) LP. Materiał został zinterpretowany w stylu drum’n’bassu przez Original Sin.

Większość minionego roku 2009 Caspa spędził w rozjazdach, na koncertach live promując swój debiutancki album. W tym roku producent chce powrócić do studio. Caspa podkreśla, że w tym roku nie chce ograniczać się jedynie do remixowania już stworzonego materiału, co z racji ograniczeń czasowych robił przez cały zeszły rok. Pragnienia muzyka nieco kłócą się z rozpisaną gigantyczną trasą koncertową – w marcu i kwietniu Caspa odwiedzi USA i Wyspy Brytyjskie. Rozpiskę koncertów zobaczycie na oficjalnym Myspace.

Debiut młodego undergroundowego producenta dubstepowego jest postrzegany, jako zjawisko. Lista koncertów w roku 2009 wygląda jak rozbudowany poemat epicki – Caspa odwiedził chyba większość zakątków globu, w których dubstep ma prawo rozbrzmiewać w klubach i nie tylko. Zaczęło się od danceloofrowych hitów, po których nastąpiła premiera albumu „Everybody’s Talking, Nobody’s Listening”. Swoją działalność Caspa rozwinął na remixowanie i prowadzenie trzech labeli. Jego twórczości przyklasnęli m.in. Deadmau5, Miike Snow, Depeche Mode czy Kid Sister.