sinead-newInformowaliśmy o sparciu przez Sinead O’Connor organizacji charytatywnych, które walczą z dziecięcą przemocą i wykorzystaniem seksualnym młodych dziewcząt. Dziś premierę miał remake piosenki „This is to Mother You”, który wspiera akcję „Girls Are Not For Sale”. Pieniądze ze sprzedaży utworu wpłyną na konto organizacji GEMS (Girls Educational and Mentoring Services), wspierającej dziewczęta wykorzystywane seksualnie i będące ofiarami przemocy domowej.

„Jestem bardzo poruszona tym, co robi GEMS. Jeżeli moja twórczość może pomóc organizacji i przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa wśród młodych kobiet, to chcę się tą twórczością dzielić.” – powiedziała Sinead po nagraniu.

W sesji nagraniowej wzięła udział Mary J. Blige. Producentem nowej wersji „This is to Mother You” jest Martin „DOC” McKinney (producent takich artystów, jak Sting, Alice Smith, Esthero) oraz Ali Shaheed Muhammad (A Tribe Called Quest, Lucy Pearl). Za mix odpowiedzialny był Joe Zook (Pink, Kelly Clarkson, OneRepublic).

Mini-album można zakupić poprzez stronę www.gems-girls.org, na której znajdziecie także filmik z nagrań.