Ekstrawagancki duet Goldfrapp tuż przed świętami zapowiedział premierę nowego albumu. „Właściwie już skończyliśmy pracę nad płytą, a ostatnie szlify zostawiamy na pierwsze dni stycznia” – pisze na oficjalnym blogu zespołu Alison Goldfrapp. Wokalistka nie ukrywa zadowolenia z wykonanej pracy (ostatni album Goldfrapp ukazał się prawie dwa lata temu – w lutym 2008 r.), a premierę zapowiada na początek marca 2010 r.

„Nowa płyta znacznie różni się od poprzedniej, ale mam nadzieję, że właśnie dlatego Wam się spodoba, z różnych powodów” – opowiada Alison. Te słowa mogą podnieść na duchu wielu fanów Goldfrapp, którym spokojna, delikatna stylistyka „Seventh Tree” nie przypadła do gustu. „Już nie mogę doczekać się zaśpiewania na żywo nowych piosenek, wszystkie są takie radosne i podnoszące na duchu! To będzie niezła zabawa!”.

Dla tych, którzy z utęsknieniem czekają na nowy album, Alison Goldfrapp zadała zadanie domowe: czy strona internetowa zespołu ma jeszcze rację bytu? „Konsultowaliśmy się z projektantami stron i twierdzą oni, że utrzymywanie domeny nie ma już sensu, bo wszyscy uzyskują informację z wielu innych źródę, a my dalej nie wiemy co na tej stronie właściwie powinno się znaleźć…”. Jeżeli macie pomysł na stronę Goldfrapp – podzielcie się nim w komentarzach na blogu Alison, na www.goldfrapp.com.

Singlem promującym album „Head First” będzie piosenka „Rocket”.