dubtemple18Na kolejne spotkanie z drążcym basem w jego świątyni, czyli 18. odsłonę Dub Temple, zapraszamy 18 grudnia jak zawsze do krakowskich Krzysztoforów. Tym razem świątynia gościć będzie Collie Weeda z Poznania z lokalnym wsparciem Dubseed.

COLLIE WEED / Poznań
Collie Weed – działający od od ponad 8 lat poznański dj i promotor. Słynie z bardzo dobrej jakości miksowania wszystkich gatunków reggae i nie tylko. Swoje szlify muzyczne i didżejskie zdobywał podczas ponad rocznego pobytu w Stanach Zjednoczonych, skąd przywiózł pokaźną kolekcję winyli. Jest jednym z najbardziej aktywnych selektorów w stolicy wielkopolski. Zarażony dubstepem od ponad dwóch sezonów, współzałożyciel i były aktywny członek poznańskiego dubside. Prowadzi swój autorski program radiowy promujący dubstep „Dubwise&Otherwise” w poznańskiej aferze od października 2008 (Pon/Śr/Pt o 13tej). Fanom gatunku prezentuje swoje dubstepowe fantazje dj-skie w cyklu Sophisticated Dubstep. Wydał dwa mixtape’y reggae ( 2006 i 2007 ), które spotkały się z ciepłym przyjęciem polskiego środowiska. Opierają się głównie na riddimach foundation, czyli najważniejszych rytmach tej muzyki. W swoim dossier Collie Weed zwraca uwagę na fakt grania u boku większości polskich sound systemów i artystów reggae w Polsce, swoimi setami supportował m.in. występy Earl 16, Molara & Mad Proffesor, Fisz&Emade, Ill Inspecta, producentów dubstepowych  Mkr 1, Marlow, The Others, Tes la Rok, Afterdark, Stenchman, Cotti  i innych. Był również rezydentem nieistniejącej już poznańskiej Piwnicy 21. Dwukrotnie brał udział w lokalnych pojedynkach sound systemów, supportował swoim występem najbardziej prestiżowy poznański Sound Clash. Jest członkiem kolektywu i sound systemu Ictus, współpracuje również z Roots Music
Promotion. W swoich setach dubstepowych miesza różne gatunki tej muzyki, starając się nie ograniczać do jednego rodzaju czy labelu i nie ukrywa w nich swojej fascynacji jej jamajskimi echami.
www.myspace.com/collie_weed_selekta
www.rootzmusic.pl
SETY:
www.soundcloud.com/collieweed

18.12.2009, Krakow, Krzysztofory ul. Szczepańska 2
Start: 21.00
Wstep: 6 pln