slim-byrne-here-lies-love23 lutego premierę będzie miało „Here Lies Love”, nad którą Fatboy Slim pracował z Davidem Byrnem, a gościnnie głosu użyczyły m.in. Tori Amos czy Florence Welch. Ideą albumu jest opowieść o Imeldy Marcos – wdowie po prezydencie Filipn, Redinandzie Marcosie, znanej ze swego bogatego życia klubowego.

David Byrne opisie wydawnictwa mówi tak: „Historia, która mnie tak zainteresowała, zadaje pytanie o to, co kieruje osobami dzierżącymi  swoich rękach rodzaj władzy. Jak osoby takie tworzą, a później także odtwarzają siebie samych? Pomyślałam sobie: czy nie byłoby wspaniale, gdyby taką historię opisać muzyką klubową, żeby każdy prześledził ją podążając za tą muzyką? Czy dałoby się ukształtowaćtaką historię, stworzyć rodzaj przedstawienia przy pomocy muzyki „dyskotekowej”? A jeśli byłoby to możliwe… czyż nie byłoby to absolutnie fantastyczne?”.

Efekt pracy Fatboya Slima i Davida Byrne’a, nad „musicalową” formą albumu będziecie mogli ocenić już pod koniec lutego.  Artyści zapewniają, że dzieło przypomina opowieść o Evicie Peron. Wśród wokalistke, które wsprały projekt znalazły się Santigold, Tori Amos, Martha Wainwright, Cyndi Lauper, Róisín Murphy, Sia czy Florence Welch, znana z projektu Florence And The Machine.

Wydanie ekskluzywne zawiera 100-stronicową książkę, 2 płyty CD i płytę DVD.

Imelda Marcos była laureatką konkursu piękności Miss Manila i została w 1954 r. żoną filipińskiego polityka Ferdinanda Marcosa. W 1965 r. Marcos został prezydentem Filipin, a od 1974 r. rządził w sposób autokratyczny. W czasie jego rządów Imelda Marcos weszła do kręgów władzy i została mianowana gubernatorem Regionu Stołecznego, ministrem ekologii oraz budownictwa mieszkaniowego. W czasie choroby Marcosa faktycznie sprawowała władzę nad państwem. Po obaleniu rządów klanu Marcosów w 1986 r., Marcosowie schronili się na Hawajach. Trzy lata po śmierci Marcosa w 1989 r. Imelda Marcos powróciła na Filipiny i wystartowała w wyborach prezydenckich, w których doznała porażki, lecz zdobyła miejsce w Izbie Reprezentantów. W 1998 r. ponownie próbowała, bez skutku, zdobyć fotel prezydencki. Po wygaśnięciu jej immunitetu w 2001 r. została aresztowana i oskarżona o malwersacje finansowe, które miały miejsce za rządów Marcosów. lecz została uniewinniona.