archive Najpierw była Warszawa, potem Kraków, dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się o koncercie w Ponzaniu, a dziś mamy dobrą informację dla mieszkańców Wrocławia. Zespól Archive wystąpi 6 lutego we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych w ramach cyklu „wROCKfest prezentuje”. Bilety w cenach 100 zł w przedsprzedaży i 120 zł w dniu koncertu już wkrótce w sprzedaży.


Muzyka Archive, będąca wypadkową dokonań takich grup jak Pink Floyd oraz Radiohead, zachwyciła po raz kolejny tak słuchaczy, jak i krytyków.

Zespół Archive powstał w 1994 roku w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy do grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. W 1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album – „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu w stylu Massive Attack, alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny reaktywowali Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album – „Take My Head”.

Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a na liście Marka Niedźwieckiego gościł aż 70 tygodni. W jednym z Trójkowych topów wszech czasów uplasował się na siódmym miejscu, przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd.