Projekt muzyczny artysty z formacji U.N.KL.E. Autorzy tematów muzycznych do seriali Kryminalne Zagadki Nowego Jorku, Plotkara, Wzór. Mieszanka elektroniki i progresywnego rocka. We Fell On Earth – taki będzie support grudniowego koncertu Air, który odbędzie się – przypomnijmy – 10 grudnia w Warszawie.

WE FELL ON EARTH to duet elektroniczny, który tworzą – amerykańska wokalistka Wendy Rae Fowler oraz brytyjski dj i producent Richard File – członek legendarnej formacji U.N.KL.E. Oboje poznali się za sprawą innej legendy – leadera i wokalisty Queens Of The Stone Age i Eagles Of Death Metal – Josh’a Homme’a, który przy okazji jednej z sesji nagraniowych dla U.N.K.L.E, zaprosił ich jednocześnie do studia. Tak oto zetknęły się dwa muzyczne światy: Wendy Rae Fowler – dorastająca w Północnej Karolinie przy dźwiękach Pink Floyd oraz pochodzącego z Wielkiej Brytanii DJ’a i producenta Richarda File’a, szerzej znanego jako wokalista i klawiszowiec U.N.KL.E. Mimo odmiennych z pozoru gustów muzycznych File i Fowler znaleźli płaszczyznę porozumienia i rozpoczęli trwającą do dziś współpracę. Muzycy czerpią swoje inspiracje z krautrocka oscylującego wokół muzyki progresywnej, elementów elektroniki oraz psychodelii. Wśród swoich ulubionych artystów duet wymienia grupy Can oraz Faust.

Ich debiutancki album ‘We Fell On Earth’ ukazał się w 2009 roku i jak mówi Richard większość utworów, to wynik improwizacji muzycznych. Ich muzyka szerzej znana jest z kilku popularnych seriali – Plotkara, Wzór oraz Kryminalne Zagadki Nowego Jorku.

www.myspace.com/wefelltoearth