bengaNiekwestionowani pionierzy dobustepowych brzmien zagrają 10 listopada, w  sopockim klubie Sfinks. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają je, jako wieczór dubstepowej niepodległości.

Skream, nazywany cudownym dzieckiem rozpoczął swoją karierę dj’a i
producenta w wieku 14 lat, kiedy to odkrył, że tworzenie muzyki jest jego
największą pasją. Pięć lat poźniej zmienił oblicze miejskiego brzmienia, tym samym tworząc podwaliny dla nowego londyńskiego stylu – dubstep.
Jego historia rozpoczyna się w Croydon.Tam spotkał dwie osoby, które
wskazały mu ścieżkę, po której do dziś kroczy.Pierwszą osobą był Benga,
kolejny talent z Croydon, który tworzy muzykę.Kolejną natomiast był Hatcha, jeden z najbardziej wpływowych i pionierskich dj’ów, tworzących miejskie brzmienie. Wspólnie wypracowali garażowe sound, a sety wydane w Big Apple,wykreowały i tym samym rozpoczęły nowy rozdział w dziedzinie dubstep’u.

Specjalnością Skream’a były głębokie, ciemne dubstep’owe brzmienia. Jego minimalistyczny styl stał się w niedługim czasie marką. Początkowo tworzył tylko na PC-tach, korzystajac z darmowego oprogramowani, tak mijały mu dnie całe, a czas spędzony przed komputerem zaowocował całą masą nowych utworów i remixów.

Jego pierwsza wydana w 2003 roku płyta nosiła nazwę „The Judgement”, jednak to singiel „Midnight Request Line” (2005 rok) stał się najbardziej
rozpoznawanym dub-stepowym hitem. www.myspace.com/skreamuk

Benga, to kolejne cudowne dziecko miasta Croydon. W wieku 14 lat rozpoczął świadomą działalność muzyczną. Pierwszym londyńskim miejscem, w jakim grał, był klub Forward. Debiutował tam również Skream.Jego ostatni album -„Diary of an Afro Warrior”, to fantastyczne, garażowe brzmienie dubstepu. Karierę rozpoczął szybko, kiedy miał 15 lat wydał debiutancki album „Skank/Dose”. Wydany nakładem Big Apple, który wcześniej był tylko sklepem płytowym, stanął u boku takich już dzisiaj gwiazd jak: Artwork, Horsepower, Hatcha, Chef, Plastician czy wymieniany już Skream.Przez lata Benga , wraz ze Skreamem, potem Loefah’em, Coki and Mala Digital Mystikz, zbudowali ekskluzywną, muzyczną amunicję dla DJ Hatcha. Materiał prezentował Hatcha
podczas swoich setów, w klubie Forward i był to swoisty filtr dla młodych
twórców, którzy dzięki temu mogli bez przeszkód wypracowywać własny
dubstepowy styl, prezentując go szerszej publice i nadając mu nową jakość, a już nie tylko garażowego brzmienia.

Jego mentorem był Arthur z Artwork, dzięki niemu zaczął pracować w
profesjonalnym studio, delikatnie zmienił styl, ale dzięki temu nawiązał
współpracę z największymi wydawcami na całym świecie. Produkował takich MC jak Crazy Titch and Ghetto, zanim jeszcze skupił się tylko i wyłącznie na produkcjach dubstepowych, w 2005 r.

Od tamtego momentu wydawał własne CD i stał się szanowanym DJ, tworzącym w oryginalnym stylu, grającym w klubach na całym świecie.
www.myspace.com/bengabeats

support:
Essence
Dia

Fontanna:
Acid
Gruesome
Screwball

bilety(30-45zł) dostępne są dostępne są w sieci Ticketpro – internet, salony
EMPiK, Media Markt, Saturn.. w całej Polsce oraz w klubie w dniu imprezy.

więcej info
www.illegalbreaks.com