jabbadubZjawisko netlabeli w Polsce nie jest obce. W naszym kraju działa prężnie już kilkadziesiąt wydawnictw internetowych skupiających artystów na zasadzie licencji Creative Commons. Jednym z najnowszych odkryć jest netlabel Paproota.org, którego założyciele postanowili stworzyć
stajnię dla artystów produkujących muzykę stricte dubową.

„W Polsce jest sporo netlabeli, ale wszystkie oscylują pomiędzy gatunkami i podgatunkami jak np. netlabel reggae, w którym wydawane są pozycje zarówno reggae jak i dancehall, raggamuffin, dub, dubstep itd. My chcieliśmy stworzyć coś, co pozwoli nam wydawać muzykę dub na wysokim poziomie artystycznym, ale staramy się trafić do ściśle określonego grona słuchaczy” – mówią założyciele Paproota.org.

Pierwsze wydawnictwa już się ukazały. „Nie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy. Myśleliśmy na początku, że nikt nie będzie chciał tego słuchać, zrobiliśmy to głównie dla siebie. Po pierwszych trzech dniach musieliśmy się jednak pożegnać z naszym dotychczasowym serwerem z powodu przeciążenia, ale już wszystko jest ok, mamy nowe miejsce gdzie składujemy amunicję”.

Do tej pory ukazały się SP i EP zgorzeleckiego zespołu Jabbadub, który znany jest już z takich wydawnictw jak Dub Va.Version (wydana przez magazyn LAIF) czy Dub Out Of Poland 3. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze stroną www.paproota.org .