unsound

„Unsound Minsk” odbywający się w Mińsku w maju 2007 r. przeszedł do legendy – stał się inspiracją zarówno dla uczestniczących w nim muzyków z Zachodu, jak i miejscowych artystów i przede wszystkim publiczności. Stefan Betke – znany pod szyldem Pole – był jedną z gwiazd tego wydarzenia. Wspólnie z organizatorami Unsound i Tone Foundation oraz we współpracy z należącą do Betke wytwórnią ~scape rozpoczął współpracę z mińskim teamem IN-Touch. Efekt tej współpracy – album „Connections” – zostanie zaprezentowany w Krakowie, podczas festiwalu Unsound, w trakcie imprezy No Visa Required.

Pomysł był prosty – pomoc, podzielenie się doświadczeniem i wspólna praca z białoruskimi producentami muzyki elektronicznej. Dwa lata pracy doprowadziły do powstania wyjątkowego wydawnictwa – płyty „Connections”, na której znalazły się wspólne nagrania artystów elektronicznych z całego świata z miejscowymi artystami białoruskimi. Wszystkie zostały nagrane w Mińsku, a poddane masteringowej obróbce w legendarnym berlińskim ~scape studios.

Oficjalnie płyta ukaże się podczas 2 imprez odbywających się w Poznaniu i Warszawie, dzięki współpracy detroitZDRoJ z Festivalem Unsound, ~scape records oraz poznańskim Automatik. W czasie obu wydarzeń będzie można otrzymać darmową kopię płyty! Gwiazdami obu wydarzeń będą sam pomysłodawca projektu Stefan Betke aka Pole oraz znakomita berlińska DJka Barbara Preisinger. Jako przedstawiciel sceny z Mińska zagra niezwykle utalentowany Pavel Ambiont, a nowojorską scenę klubową reprezentował będzie prawdziwy jej motor napędowy Bryan Kasenic aka DJ Spinoza. Całość uświetni obecność przedstawicieli detroitZDRoJ – duetu MILF, czyli bshosy i Piromana oraz Dr Dipa, oprawą video zajmie się Ar2 (Chorus)

Po raz trzeci płyta zostanie zaprezentowana w Krakowie podczas tegorocznej edycji festiwalu Unsound – w czasie imprezy pod szyldem No Visa Required z udziałem światowej premiery projektu The National Fanfare of Kadebostany. Pavel Ambiont wystąpi z kolei w czasie imprezy Bass Mutations.

Projekt „Connections” powstał przy wsparciu European Cultural Foundation (ECF), Pro Helvetia, Goethe Institute Minsk, Polish Institute Minsk oraz Swedish Institute, a partnerami projektu są scape records (Berlin), Club Transmediale (Berlin) and In-TOUCH (Minsk).

Impreza odbędzie się 22 października, o godz. 22, w Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej MANGGHA.