aaff

All About Freedom Festival, organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności z Gdańska, to jedyny w Polsce festiwal idei wolności.  Tegoroczne, trzecie już, spotkania z filmem, muzyką, teatrem odbywać się będą pod hasłem (R)Ewolucje Wolności. Na trzecią edycje AAFF zaprasza do Trójmiasta w dniach 10-22 listopada 2009 r. W ramach sceny muzycznej AAFF wystąpią L.U.C, z projekte „39/89”, gwiazda wytwórni Ninja Tune – Speech Debelle i inni. Festiwal odbywa się w dniach 10 – 22 listopada.

All About Freedom Festival to cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie kulturalno-artystyczne, prowokujące do rozmowy na temat różnych wymiarów wolności, a także na temat jej granic. Publiczność będzie mogła przekonać się, jak wielogłosowy może być to dialog i, że pragnienie swobody, jakie odczuwają ludzie na całym świecie, niezależne jest od miejsca zamieszkania, koloru skóry, wyznania czy poglądów. Niezmienna jest chęć artystów do podjęcia wyzwania, przełożenia własnej ekspresji wolności na język muzyki, filmu czy teatru, dlatego podczas tegorocznego festiwalu przedstawione zostaną rozmaite formy przekazu o wolności.

All About Freedom Fetsival to także liczne koncerty, m.in. multimedialny projekt L.U.C’a „39/89 – Zrozumieć Polskę” oraz koncert pod nazwą „Muzyka moja wolność”, podczas którego wystąpią zespoły europejskiej oraz polskiej sceny niezależnej i alternatywnej: Speech Debelle (UK) (laureatka Mercury Prize 2009), Wildbirds & Peacedrums (SWE) oraz BIFF (PL).

„Koncert o wolności” Łukasza Rostowskiego (L.U.C) odbędzie się 11 listopada, w Kinie Neptun w Gdańsku, o godz. 20. Razem z wrocławskim artystą wystąpią Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Michał Urbaniak.

Natomiast 20 listopada, podczas koncertu pod nazwą „Muzyka moja wolność”, wystąpią zespoły europejskiej oraz polskiej sceny niezależnej i alternatywnej: Speech Debelle (UK, laureatka Mercury Prize 2009), Wildbirds & Peacedrums (SWE) oraz BIFF (PL).Koncert odbędzie się w Centrum Stocznia o godzinie 19.00.

Pełen program, ceny biletów oraz informacje na temat pokazów filmowych, teatralnych, spotkań i warsztatów w ramach 3. All About Freedom Festival znajdziecie na www.aaff.pl.