festiwal_ambientalnyFestiwal Ambientalny – druga edycja imprezy promującej ambitną muzykę elektroniczną odbędzie się w dniach 5-6 grudnia. Stylistycznie oscylując pomiędzy ambientem, minimalem, lounge a trip hopem Festiwal Ambientalny prezentuje nietuzinkowych artystów wraz z ich osobliwym podejściem tak do formy muzycznej jak jej treści oraz faktury. W programie m.in. Lady Aarp, Zerova, Luxated Trio, Minoo, Opollo, Halomirella Gobi.

LADY AARP Lady Aarp to duet – spotkanie muzycznych osobowośi Kasi Kolbowskiej i Sebastiana Witkowskiego oraz harmonia niezwykłch instrumentów – harfy celtyckiej i komputera. Mariaż wirtuozerii, pasji, wyobraźi i alchemii brzmień Dubowy puls, oddech, zgiełk i hałas.
Lady Aarp powstał w 2004 roku. Tworzył m.in. muzyczną animacjęw klubie Le Madame.
Zespół był doskonale przyjęty na wielu koncertach i festiwalach, mięzy innymi „Heineken Open’er” (Gdynia 2009), „Port Wrocław” (Wrocłw 2009), „Ambient Festival” (Gorlice 2008), „Firmament Festival” (Kielce 2008), „Warsaw Electronic Festival” (Warszawa 2007 i 2009), „Free Form Festival” (Warszawa 2007), „Transvizualia” (Gdynia 2007), „Siedem Mostów Głwnych” (Warszawa 2006r.), „Wisłstrada” (Warszawa 2006), „Festiwal Sztuk” (Szczecin 2006r.)
W 2008 roku zespółLADY AARP otrzymał stypendium „Młda Polska” Narodowego Centrum Kultury przeznaczone dla „młodych polskich artystów, którzy wykazują się wybitnymi osiąnięciami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach” (cytat za NCK).
W 2007 roku zespół wydał debiutancką płtę „Soma”, która uzyskał bardzo dobre recenzje:
„Krajowy debiut, który swą świeżpścią może konkurować z każdą śiatową produkcją (Machina), „Jedna z ciekawszych elektronicznych polskich premier tego roku” (Krzysiek Stęlowski, nowamuzyka.pl), „Subtelne, powikłane struktury rytmiczne i wieloplanowe elektroniczne przestrzenie doskonale przegryzają się z krystalicznymi dźwiękami harfy” (Łukasz Iwasinski, Dziennik), „Ujmę to w dwa slowa: oniryczna rozkosz” (Łukasz Mijala, gery.pl)

Podczas koncertów do duetu dołuącza Pani K – Kasia Justka, artystka video i performerka. Powstaje z tego niezwykłe, multimedialne przedstawienie.

skład:
Kasia Kolbowska – harfistka, poetka, antropolog. Nagrywał z Noviką Abradabem i DJ Feel-X’em, wydał dwa tomiki wierszy. Śiewa w zespole Klarknowa.
Sebastian Witkowski – producent muzyczny, reżser dźięu. Produkowałpłty m.in. Kaliber44, Axe Soundsystem. Jeden z załżcieli legendarnego zespoł Najakotiva.

WWW.myspace.com/ladyaarp

ZEROVA – „Zerova znana jest ze znakomitej umiejetności łaczenia żywych instrumentów z elektroniką. Wciaz konsekwentnie tworzą sobie nisze bawiąc sie gatunkami muzycznymi, które definiuja muzyke 21 wieku.” [craig murphy, herb rec., uk]
„Muskając delikatnie takie gatunki jak post-rock, glitch, elektro i ambient, plyta „I Think We’ve Lost” wydaje sią być wydawnictwem wyszukanym i kompletnym.” [micky, boring machines, uk]
W 2006 zespół podpisal kontrakt fonograficzny z brytyjskim labelem Herb Recordings. W październiku tego samego roku premiere miała ich pierwsza plyta długograjaca – „I Think We’ve Lost”, ciepło przyjęta przez krytykę brytyjska i polska.
W 2007 roku Zerova wydała minialbum „We All Hum Sometimes/Acoustic Apples”, zawierajacy 5 akustycznych utworów, kilka z nich znalazlo sie na demo z 2006 roku, reszta to nowe kompozycje. Płyta ujrzała swiatło dzienne w listopadzie 2007 roku nakladem warszawskiej wytwórni Home.Pop.Records. Na poczatku 2008 roku zespół rozwiazał współprace z Herb Recordings na rzecz rodzimej wytwórni fonograficznej FDM (Fabryka Dzwieków z Muz) z siedziba w Lotyniu. Pierwszym wydawnictwem FDMu była kompilacja zespołów zwiazanych z firma – płyta „W Krainie Dzwieków z Muz”, gdzie obok zespołu Zerova znalezli sie tacy artysci jak Lotyn, Jacek Kuderski (Myslovitz), New Century Classics, Hatifnats, Popo i L.Stadt. Wydanie płyty zbieglo sie z ogólnopolska promocyjna trasa koncertowa. Trzeci album – „Hello Tree” juz w listopadzie 2009.

LUXATED TRIO Dawid Szczesny (live electronics), Darek Ju-ghan (double bass) and Kamil Radek (Drums).

www.myspace.com/theluxatedtrio

MINOO – Muzyczny projekt Pawła Pruskiego skupiający się głównie wokół dźwięków eksperymentalnej elektroniki oraz jazzu. W 2008 r. nakładem wytwórni EtaLabel ukazał się debiutancki album artysty – Material Spirit, będący odzwierciedleniem wizji dotyczącej duchowości w muzyce. Od początku 2008 roku nawiązał współpracę z chińskim producentem Sin:Nedem w ramach polsko-chińskiego projektu CHoP. Jej owocem jest album „Improvision”, wydany w wytwórni WePlay! (Hong-Kong), oraz chińska trasa koncertowa promująca wspólny projekt. Od połowy 2008 roku współpracuje również z muzykami jazzowymi, czego efektem była zeszłoroczna seria koncertów w duecie z perkusistą Grzegorzem Zawadzkim. Jest również współtwórcą projektu Metamusica łączącego muzykę experymentalną z elementami estetyki oraz filozofii.
W swoich solowych live-actach stara się łączyć jazzowy groove z nowoczesną elektroniką bazująca na połamanych bitach, ciętych samplach i elementach improwizacji.

www.myspace.com/minoomusic

OPOLLO – Oparty na live electronics i preparowanych gitarach modulowany ambient to muzyka założonego w 2008 roku Opollo – równoległego zespołu muzyków Echoes Of Yul. Jarek Leśkiewicz i Michał Śliwa łączą tradycję dokonań muzyki tła z estetyką drone i glitch w oparciu o różnorodne instrumentarium: od taśmowych pogłosów po wzbudzane smyczkiem gitary. Rejestrowane zwykle na żywo sesje zespół zaprezentuje w 2010 roku na płycie, która ukaże się nakładem We Are All Pacinos Records.

www.myspace.com/opollo5

HALOMIRELLA GOBI – Halomirella Gobi powstała latem 2007 roku. Po kilku miesiącach 3 osobowy skład (Nersc – elektronika, Mysa Gosa – gitara, Vans Goblin – perkusja) ustabilizował się aby grać bad-trip rocka, oblanego elektronicznym kwasem. Po kilku miesiącach przerwy, we wrześniu ’09 Halomirella wraca, tym razem już z Oitawonem Zebrą na basie, silniejsza niż kiedykolwiek i w pełni gotowa aby podbić świat. Ich nazwa to połączenie mokrego i suchego

www.myspace.com/halomirellagobi

Info:
Festiwal Ambientalny
5-6 grudnia 2009
godz. 20:00
bilety: 9 zł /studenci: 5 zł/
miejsce: Klub Włodkowica 21
organizator: Wrocławski Klub FORMATY

program imprezy:
5.12, sobota: Minoo, Zerova, Lady Aarp
6.12, niedziela: Opollo, Luxated Trio, Halomirella