opener_2010Dziewiąta edycja Heineken Open’er Festival odbędzie się w dniach 1 – 4 lipca 2010, w Gdyni, na lotnisku Babie Doły (Kosakowo), a już 16 listopada rusza sprzedaż karnetów festiwalowych. Przedsprzedaż karnetów w specjalnej, promocyjnej cenie odbędzie się między 16 listopada 2009, a 15 stycznia 2010. Organizatorzy zapowiadają udział ponad stu artystów. W planach jest także powiększenie strefy gastronomicznej i miasteczka festiwalowego.

Heineken Open’er Festival został  nominowany do nagrody w kategorii Best Overseas Festival, w ramach 2009 UK Festival Awards. Zwycięzców wybiera publiczność festiwalowa – głosować można na stronie www.festivalawards.com. Pierwsza tura głosowania trwa do 14 października.

Tylko w tym roku redakcja tygodnika „The Sunday Times” wybrała Open’er Festival najlepszym festiwalem poza Wielką Brytanią spośród 20 największych wydarzeń muzycznych. To najważniejsze, ale nie jedyne wyróżnienie festiwalu w Wielkiej Brytanii: Open’er został również uznany za jeden z najlepszych 20 festiwali w Europie przez prestiżowy dziennik The Times, a specjalny przewodnik NME po europejskich festiwalach zakwalifikował go do 12 najciekawszych wydarzeń muzycznych w 2009 roku.

Pozostaje nam zatem czekać na listę wykonawców i… do zobaczenia w Gdyni!