breakdafunkBreak Da Funk zaprasza 6 listopada do Klubu 55 na imprezę z udziałem światowej sławy DJ Formatem. Razem z gościem zagrają DJ Benito i Ojciec Karol oraz Jarek Kulik (kongi). Start imprezy godzina 22.00.

Zagrają:

DJ Format (Genuine Rec/UK)
DJ Benito
Ojciec Karol

oraz

Jarek Kulik (kongi)

DJ FORMAT, brytyjski funkowo hip-hopowy producent i DJ, wyrastając na diecie serwowanej przez takich luminarzy jak Main Source czy A Tribe Called Quest, powoli dążył do stworzenia własnego stylu ”cut-n-paste” co w wolnym tłumaczeniu znaczy mniej więcej „rżnij i klajstruj”. W tym stylu powstał też ukochany przez wielu singiel „English Lessons”…”Chciałem zrobić numer wykorzystując szybkie breaki, które uwielbiam. Nie miałem jednak dla niego tytułu – to był tylko taki maleńki utworek – więc bawiąc się w słowny kalambur nazwałem go „English Lessons”. Bynajmniej nie chodziło mi o to, że jest on tak dobry, że zasługuje na porównywanie z numerami DJ Shadow’a „Lesson 4” czy serią „Lekcji” zrobioną przez Double Dee i Steinski’ego….Nie chciałem wpraszać się do elitarnego grona. Jestem Anglikiem, a to miała być moja lekcja, której nikt nawet nie zauważy – ale jak się okazało większość ludzi przyjęła go bardzo entuzjastycznie! ” Od tego momentu Format zaistniał na scenie funky breaks.

Pod koniec 1999r. rozpoczęły się negocjacje z ludźmi  z wydawnictwa PIAS, których Format znał od czasu gdy wspomagał  Jurassic 5 na ich pierwszej trasie po Wyspach. Okazało się, że w planach wytwórni jest otworzenie pododziału –  nazwanego Genuine – z którym Format podpisał kontrakt i w którym wydaje do dziś.

Pracując nad pierwszym albumem, Format został osobiście zaproszony przez DJ Shadowa do zagrania przed jego występami w Londynie i Bristolu.

W 2003 ukazuje się dabiutancki album „Music For The Mature B-Boy” pełen funkowego poczucia chumoru i breakowej energii. Zuchwałe, brudne funkowe brzmienia łączące hip hop z mocno wyeksponowanym breakiem, zadowalające każdego fana funk’a czy soulu. Na płycie można usłyszeć głosy Jurassic 5 – Chali 2na i Akil, Kanadyjczyka Abdominala oraz kilku miejscowych MC. Już pierwszy singiel „Ill Culinary Behaviour” zyskał najwyższe uznanie i świetne recenzje wśród trudnej-do-zadowolenia hip-hopowej publiczności. „Płyta miała być wesoła, robienie jej było świetną zabawą. Nie chciałem być poważny przez cały czas”. “Music For The…” zaowocowała wspólną europiejska trasą z Jurassic 5 oraz występami w USA       i Australii.

Z drugim albumem  DJ Format wspina się jeszcze wyżej. “ If You Can’t Join ‘Em… Beat ‘Em”- jest produkcją oparta na pociętych i zapętlonych, wygrzebanych z trudno dostępnych półek rarytasach. Jak Tarantino breaków, Format poszukuje zaginionych muzycznych perełek, wydobywając z nich to co najlepsze i łącząc je w spójną całość tworząc Future Funky Breakbeat Hip Hop !

Od ostatniego występu DJ Formata w Polsce upłynął rok. Format w tym czasie zdążył powołać do życia nowy projekt: The Simonsound oraz nagrać wspólnie z The Soulsavers Soundsystem rokowy mikstape „Kings of Rock”. Wydał tez kilka singli m.in. świetnie przyjęte covery mistrza Jamesa Browna „Stealin James Pt 1 & 2” oraz remiksy dla funkowej grupy Speedometer „No Man Worries” oraz „The Real Time” wydane nakładem oficyny Freestyle.

Więcej info:

www.myspace.com/djformatmyspace
www.thesimonsound.com
www.myspace.com/thesimonsound