dubtemple21 listopada w krakowskich Krzysztoforach po raz pierwszy i na jedynym koncercie w Polsce wystąpi jeden z ważniejszych i najpłodniejszych obecnie brytyjskich sound systemów wagi ciężkiej – Dubateers z Londynu wspólnie ze swoim etatowym wokalistą – Charlie P. Znani szerszej publiczności z regularnych, pełnych energii dubowych sesji u boku największych sław UK Dub’u jak również z licznych, wysoko cenionych i świetnie przyjętych singli granych przez selektorów i soundsystemy na całym świecie. U boku gwiazd wieczoru zagra wiodący prym w prezentacji brzmień UK Roots & Dub nad Wisłą stołeczny ROOTS REVIVAL SOUNDSYSTEM oraz gospodarz imprezy Dubseed.

DUBATEERS / Londyn / UK

Założony w 2005 roku w podlondyńskim Southend-on-sea Dubateers to heavy dubowy soundsystem oraz kolektyw producencki, który szturmem wdarł się na brytyjska scene Dub świetnymi wydawnictwami, które poprzez swoje zabójcze linie basu, energetyczne steppersy i świetne wokale stały się anthemami czołowych europejskich i brytyjskich soundsystemów. Inspirowani gigantami sceny takimi jak Jah Shaka, Iration Steppas, Jah Tubbys szybko dobili do pierwszej ligi, gdzie obecnie grają regularnie wspólne sesje rozpowszechniając brzmienia UK Roots. Pracując w swoim własnym jak również należączym do Bush Chemists studio Concious Sounds, ujawniając się producencko w 2006 roku stali się olbrzymim zaskoczeniem brytyjskiej sceny i w krótkim czasie doczekali się aż 17 wydawnictw na 10”. W listopadzie tego roku ukarze się ich pełno grający album „Full Flight”. Oprócz działalności producenckiej w każdy pierwszy piatek miesiąca organizują oni swoją własną impreze pod szyldem „Dub Bunker” na którą zapraszają czołowe brytyjskie soundsystemy oraz wokalistów. Na mikrofonie podczas koncertu w Krakowie pojawi się młody i ogromnie utalentowany  wokalista Charlie P.

http://www.myspace.com/thedubateers

http://www.myspace.com/thedubateers

ROOTS REVIVAL SOUND SYSTEM / Warszawa

Sound system (soundsystem) to grupa DJ-ów i techników współpracujących razem w celu tworzenia muzyki, zwykle jednego gatunku. Soundsystemy spopularyzowane zostały najpierw na Jamajce w środowisku reggae, a następnie wraz z emigrującymi Jamajczykami stały się od lat 70. znane w Wielkiej Brytanii. Popularne dziś znaczenie tego terminu jest wynikiem wpływów jamajskiej kultury soundsystemowej, która z kolei wzięła swoją nazwę od przenośnych systemów nagłaśniających, czyli zestawu wzmacniaczy, głośników, kilometrów kabli i oczywiście płyt. Takim systemem nagłośnieniowym (ciągle rozbudowywanym), jako jedyny w Warszawie może pochwalić się Roots Revival Soundsystem. Blisko 12 tysięcy Watt (!!!) – to wreszcie odpowiednia moc dla muzyki reggae, dub i dla jej wielbicieli, zmęczonych już słabym, a często i zepsutym nagłośnieniem w klubach, na którym zmuszeni są grać selektorzy. Stołeczny Roots Revival to Jaszol i Rootskontrolla – dotychczas członkowie ReggaeStacji oraz Tisztelet Soundu. Pod szyldem Roots Revival Hi Power Soundsystem promują bezkompromisowe basowe brzmienia Jamajki oraz Londynu, wzorem Jah Shaki, Aba Shantiego i Iration Steppas. Podczas imprez powracają do dosłownego znaczenia słowa „dancehall”, czyli imprezy tanecznej, jednocześnie kultywując klasyczny sposób grania imprez „inna King David stylee” – prezentują całe utwory, niejednokrotnie w różnych specjalnie dla nich nagranych wersjach (tak zwanych dubplates), a w dodatku z jednego gramofonu. Nie boją się ciszy – bo to ona buduje nastrój i pozwala odczuwać szaleńcze brzmienie 18 calowych głośników basowych i skwierczących gwizdków wysokotonowych. Na ich imprezach dosłownie można POCZUĆ muzykę. In Bass We Trust ©!

http://www.rootsrevival.org/

http://www.myspace.com/rootsrevivalsound